Letní Letná uvádí nový pohybový projekt souboru Losers Cirque Company


Světovou premiéru pohybového projektu Vzduchem v podání tanečně‑akrobatického souboru Losers Cirque Company nabídl 23. srpna 2018 v pražských Letenských sadech 15. ročník festivalu nového cirkusu a pantomimy Letní Letná. Jeho tvůrci se inspirovali zejména kultovním románem Racek Richarda Bacha Jonathana Livingstona. Reprízy potrvají do 2. září.

„Kniha ve mně rezonuje, je hodně fyzická, právě proto jsem s ní chtěl pracovat. Překonávání hranic je díky gymnastice mé dlouhodobé téma. Stejně jako v knize, se i v představení snažíme zjistit, kde jsou naše hranice, jestli stojí za to je překonávat a co nás to bude stát," uvedl choreograf Matyáš Ramba.
Inscenace sleduje, jak se člověk přibližuje k hejnu ptáků, zaznamenává zápas s překonáním zemské přitažlivosti. Důraz autoři kladli na téma lidské osamělosti, touhy někomu patřit, radovat se i schopnosti rychle jednat a umět skutečně žít.
Scéna pro projekt byla původně navržena do podoby sítě o rozměru šest metrů čtverečních a měla sloužit jako hlavní dějiště a zároveň jako trampolína. Podle pořadatelů ovšem nakonec síť neposkytuje veškeré plánované možnosti. Představení doplní zvukový doprovod v podobě živé cimbálové hudby Vladimíra Mikláše, který se podílel i na předešlých projektech Losers Cirque Company. V hlavních rolích se představí Kristýna Stránská, Vítězslav Ramba, Tomáš Pražák, Michal Heriban, Vojtěch Glaser či Vladimír Mikláš.
Mezinárodní Letní Letná do 2. září představí nejrůznější podoby nového cirkusu a vedle zahraničních hvězd uvede v přehlídce českého nového cirkusu umělce několika generací. V rámci Letní Letné se uskuteční mezinárodní konference Circus and Its Others II., která se koná od 27. do 29. srpna v divadle Disk. Konference, jejímž hlavním pořadatelem je Centrum pro nový cirkus, se soustředí zejména na problematiku současné novocirkusové praxe.

Zdroj: Institut umění - Divadelní ústav a ČTK

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: