Jiří Bartovanec tvoří pro Jinanské národní divadlo v Číně


Jiří Bartovanec právě v této chvíli pracuje společně s tanečníky jinanského národního divadla na představení, které bude mít premiéru v polovině listopadu v divadle Shandong Grand Theater. Vzniká tak nová choreografie na téma čínské knihy změn pro osm tanečníků čínského baletu. Představení se tvoří paralelně na dvou kontinentech v dialogu všech zúčastněných. Čínští umělci připravují k představení scénografii a světelný design. Hudbu tvoří český hudebník Martin Tvrdý, který často spolupracuje s tanečníky (např. s Miřenkou Čechovou, Spitfire Company a Tantehorse). Za svou hudební kariéru byl členem několika kapel, s kapelou Ememvoodoopöká získal cenu Anděl.

„Propojení čínské tradiční hudby a elektronických setů Martina Tvrdého vznikla krajina plná inspirace k tvorbě takového tématu jako je ,Book of Changes‘ jakási hudební cesta ze starého do nového světa,“ říká Bartovanec .
Jiří Bartovanec patří mezi úspěšné tanečníky české scény. Na ni se stále častěji vrací se zkušenostmi interpreta a tvůrce po více než patnáctiletém angažmá v souboru Sasha Waltz&Guests. V berlínském souboru zastává v současnosti pozici rehearsal directora a stále tančí v choreografiích noBody, Insideout, Dido&Aeneas, Medea, Jagden und Formen, Continu, Matsukaze, Sacre, L’Après-midi d’un faune, Kreatur a EXODOS. Jeho choreografická tvorba zahrnuje několik autorských sól, např. When my mind is rocking, I know it ́s 7, Anehó, Entropy, RAZZLE DAZZLE, skupinové choreografie Globe a nejnovější verzi Svěcení jara, kterou nastudoval se studenty Duncan Centre. Vytvořil choreografii k inscenacím v brněnském národním divadle Otvírání Studánek, Odyssea a Obrys. Pořádá různé workshopy, mezi ně patří hlavně workshopy repertoáru Sashy Waltz, ale i dětské – například pro děti z uprchlických rodin.
Mimo jiné spolupracoval s Williamem Forsythem, Toulou Limnaios, Jochenem Sandigem, Antonio Ruzem, Mirellou Wiengarten, Helgou Davis a Robertem Wilsonem.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: