Nová generace se v neděli představí v Disku


V neděli 5. listopadu 2017 se v divadle Disk uskuteční další z tanečních večerů z cyklu Nová generace, tentokrát ve znamení propojování tance s pohybovým divadlem.V rámci programu bude uveden duet DvaJa studentky třetího ročníku choreografie Alice Minárové, dále pak Částečné znejistění autorek Míši Raisové a Janky Novorytové. Na konci měsíce se bude konat i festival Nové generace, který proběhne od 24. do 26. listopadu 2017 v prostorách HAMU a divadla Disk.

Choreografie DvaJa vznikla jako školní práce na téma blíženci. V mužském duetu si Alice Minárová kladla otázky: „Jsem jeden, nebo jsem dva? Kdo z koho? Dualita mysli a nazírání na sebe sama. Hra a boj sám se sebou.“ Druhou choreografii večera vytvořila Míša Raisová, studentka katedry autorské tvorby, ve spolupráci s Jankou Novorytovou. Autorky zkoumají příběh Inuity, který jednoho dne nastoupil před pražským Národním kyvadlem do tramvaje.

Zdroj: Nová generace

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: