Dekkadancers uvedou na Jatkách78 novou premiéru


Soubor Dekkadancers představí letošní premiéru Návštěvníci ve dnech 16. a 23. září 2018 na scéně Jatka78. Premiéra vznikla u příležitosti 10 let fungování souboru. Celý večer se ponese v duchu vědecko‑fantastickém, na své si přijdou jak milovníci tance, tak fandové napětí, paranormálních jevů, zakázaných oblastí, tajemných zásilek i humoru.

„Rebelskou“ company založili choreografové Tom Rychetský spolu s Viktorem Konvalinkou a fotografem Pavlem Hejným. Program připravovaného večera budou proto reprezentovat právě tyto osobnosti. V roce 2015 nastoupila tzv. druhá generace souboru vedená Štěpánem Pecharem, Markem Svobodníkem a Ondřejem Vinklátem, prvním sólistou Baletu ND v Praze.
Choreograf Svobodník představuje premiéru následovně: Citlivý, emočně silný a designově strohý kus Ghost Story v nezaměnitelném stylu raných Dekkadancers otevírá večer, při kterém divácká pozornost nemá šanci polevit. Druhý, precizně strukturovaný kus Hangar 18 ohromí elegantní pointou i robustními pohyby. Nakonec vás vtáhne lehce mrazivý příběh Síkrit plný nečekaných zvratů a humoru, jehož choreografie důsledně vychází z konkrétní situace a vzájemného působení tančících těl - ať už lidských, či mimozemských.“
Leader souboru Marek Svobodník dále dodává: Někdo bude slavit 100 let vzniku Československé republiky, my budeme slavit 10 let s ,Návštěvníky‘, kteří jakoby se nám snesli přímo z nebe. Přijďte a uvidíte, jestli nás nakonec po tomhle mejdanu na Jatkách78 nepoveze domů místo taxi třeba létající talíř!“


Zdroj: Jatka78, Dekkadancers

 
 

Nahoru

Žádné komentáře

Přidat komentář

* - povinné pole

*
*

Nahoru

Taneční kalendář:

<<   >>
>>DIÁŘ NA CELÝ MĚSÍC<<
po ut st čt so ne
  •  

Tento den na pořadu:

  •  
 
*pro další akce vyberte den (měsíc) v kalendáři
Licence Creative Commons
Taneční aktuality.cz, jejímž autorem je Taneční aktuality o.p.s., podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: www.tanecniaktuality.cz
Podpora a partnerství: