O nás

Taneční aktuality jako obecně prospěšná společnost zaštiťují v současné době několik projektů. Gros činnosti tvoří provozování etablovaného internetového portálu Taneční aktuality.cz, dále také vydávání tištěného časopisu nazvaného Speciální vydání Tanečních aktualit. Od roku 2016 společnost provozuje celorepublikovou on-line taneční databanku, která je zdarma k dispozici na adrese www.databazetance.cz.

O internetovém portálu Taneční aktuality.cz

Taneční aktuality.cz figurují na české scéně již od roku 2006. Jsou uznávaným odborným médiem o uměleckých tanečních a pohybových žánrech. Denně jsou na webových stránkách www.tanecniaktuality.cz uveřejňovány recenze, rozhovory i reportáže a další autorské články reflektující aktuální dění. Nad to přináší Taneční aktuality svým čtenářům ucelený zpravodajský servis a unikátní taneční kalendář s přehledem všech tanečních a pohybových představení v České republice.

Taneční aktuality jsou otevřenou platformou, která chce umožnit širokou diskusi o tanečním a pohybovém umění v ČR. Redakce čítá v současné době 10 stálých členů a spolupracuje se širokým okruhem externích dopisovatelů, kteří se rekrutují z řad odborníků v oboru. Redakce dává prostor také studentům a zájemcům o publicistickou praxi v oblasti tanečního a pohybového umění.

O Ročence a Speciálním vydání Tanečních aktualit

V roce 2018 začala redakce Tanečních aktualit vydávat tištěný časopis s názvem Speciální vydání Tanečních aktualit, ve kterém čtenáři najdou spoustu atraktivních textů připravených právě pro toto konkrétní vydání. Jedná se o nové autorské texty, které nebyly publikovány na webu Taneční aktuality.cz ani v jiném médiu. Speciální vydání je dvojjazyčné, na své si tedy přijdou i anglicky mluvící čtenáři. Speciálnímu vydání Tanečních aktualit předcházela Ročenka – publikace shrnující nejdůležitější články dané sezóny obohacená o bonusové texty, které na webu nebyly zveřejněny. Tato edice je již uzavřena, vycházela za sezónu 2006/2007 až 2016/2017. Více informací naleznete zde

O Databázi tance

Databáze tance je jeden z dílčích projektů Tanečních aktualit. Jedná se o on-line databanku tanečních subjektů, která byla spuštěna v roce 2016. Na webové stránce www.databazetance.cz jsou k nalezení profily umělců, divadelních scén, uměleckých souborů, festivalů, organizací, PR a produkčních platforem spojených s tancem a pohybovým uměním. Stránky navíc nabízí nejen přehled vzdělávacích institucí (tanečních konzervatoří a vysokých škol, tanečních studií i základních uměleckých škol), ale i unikátní databázi tanečních představení v ČR od roku 2007.

Portál funguje na principu zakládání profilů prostřednictvím registračních formulářů. Každý tak může zdarma prezentovat svou činnost a aktivity. Umělci a další osoby a instituce mohou v kategorii Akce vkládat a vyhledávat informace o pořádaných workshopech, seminářích, konferencích, rezidencích apod.

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

červen 2021

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5
6
7
8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23
24
25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE