O násOnline magazín tanecniaktuality.cz se specializuje na reflexi oborů profesionálního tance, nonverbálního divadla, nového cirkusu a dalších přesahových žánrů. Geograficky magazín pokrývá všechny české regiony, sleduje velké divadelní domy i menší experimentální prostory. Dbá tak na geografickou i žánrovou pestrost a otevřenost.

Redakci Tanečních aktualit tvoří přední zástupci oborové publicistiky s mnohaletou zkušeností. Spojuje je kreativní přístup ke kritickému psaní a sledování aktuálních publicistických trendů. I proto je možné na stránkách časopisu nalézt například kratší formáty jako sloupky a glosy, komentáře etablovaných osobností či vlastní podcast. 

Hlavním cílem magazínu je naslouchat tanečně-pohybovému oboru a podrobovat ho kritické analýze a reflexi. Vedle informačního zdroje pro širokou veřejnost je tedy také významnou platformou podílející se na rozvoji dialogu, vzdělávání a propagace tance a pohybového umění. 

Projekt Taneční aktuality je součástí Dance Context, fóra pro reflexi a rozvoj tance. Více informací a ostatní projekty je možné nalézt dancecontext.com.

 

ISSN: 1803-2559


Soubory ke stažení

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE