reportáže

MOVE Fest 2023 zase o kus povyrostl

První říjnový týden se v Ostravě nesl v duchu tance, divadla a akrobacie. Svůj desátý ročník tam totiž oslavil MOVE Fest – festival současného tance, pohybu a nového cirkusu, který o své návštěvníky a návštěvnice doslova pečoval. 

Tanec naplnil mlýnské sýpky

Poslední zářijový víkend proběhlo dlouho očekáváné slavnostní otevření národní kulturní památky Winternitzových automatických mlýnů, které na břehu řeky Chrudimky na okraji centra Pardubic ve svém raném architektonickém období navrhl Josef Gočár. 

Mime Fest – Ruku v ruce kráčí spolu mim a klaun

Mezinárodní festival nonverbálního pohybového divadla Mime Fest se v Poličce konal již podvanácté. V současnosti jde ve středoevropském regionu o jednu z mála událostí mezinárodního rozsahu, která klade největší důraz na dialog pantomimy a klaunérie.

ImPulsTanz aneb Když celá Vídeň tančí

Jeden z největších a nejstarších tanečních festivalů v Evropě se odehrává každoročně v červenci ve Vídni. V několika kulturních institucích a venkovních prostorách jsou každý den v nabídce na desítky různých tanečních workshopů, až osm celovečerních performancí a další doprovodný program, včetně filmů nebo openclasses pod širým nebem.

KoresponDance – Tanec v moci genia loci

Sedím u okýnka ve vlaku a pozoruji klidnou letní krajinu. Cestou z Prahy do Posázaví si přisedají různé skupinky výletníků, rodin, trampů i dětí z tábora, všichni plni očekávání prázdninových zážitků. Kdo z nich asi jede také jako já do Žďáru na KoresponDance? 

Léto s butó v Altě a Venuši

Pražské prostory Venuše ve Švehlovce a Studio ALTA se začátkem léta spojily se zajímavou výzvou, když pozvaly tři lektory tance butó k vedení masterclass a za účast na nich nabídli účastníkům navíc stipendium.

KoresponDance – Architektura improvizace

Pražská část 11. ročníku festivalu KoresponDance se nesla v duchu street dance a nového cirkusu. Návštěvníci si vyzkoušeli improvizaci s Mr. Krissem, zkušenost mohli ihned využít v navazujícím Open Stage nebo se mohli nechat ohromit živelnou akrobatickou show EXIT.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE