recenze

Ferdinand a Filipína s nejasným sdělením

Do plzeňského divadla se vrátil německý choreograf Dustin Klein. Po taneční adaptaci románu Vyhoďme ho z kola ven se tentokrát volně inspiroval vztahem Ferdinanda II. Tyrolského a jeho ženy Filipíny.

Echo z festivalu Malá inventura

Festival nového divadla Malá inventura se odehrál na několika významných alternativních scénách: ve Veletržním paláci, divadle Ponec, Studiu ALTA, Paláci Akropolis, Venuši ve Švehlovce...

Cirkopolis aneb Jeden festival, dva světy

Již tradiční mezinárodní festival Cirkopolis opět představil nejlepší české a mezinárodní tvůrce v oblasti současného cirkusu. Jak rozdílní mohou být, ukázala dvě představení, která se odehrála v druhý festivalový den letošního ročníku.

Cirkopolis – Tuzemský výběr

Festival nového cirkusu s dramaturgií otevřenou k přesahům do současného tance, fyzického a vizuálního divadla, hudby a výtvarného umění v rámci desátého ročníku významně posílil české zastoupení.

Mezisvěty aneb Když Duncan tančí

Taneční sál v budově Konzervatoře Duncan centre (KDC) v pražském Braníku je útočištěm posluchačů této školy, kteří zde sbírají i jevištní zkušenosti pár metrů od diváků. 

Cirkopolis – Utrhnout se ze řetězu

Festival Cirkopolis se každoročně zaměřuje na současné inovativní a komornější představení v oblasti nového cirkusu. Často se jedná o provokativnější projekty, které propojují cirkus se současným tancem, fyzickým divadlem, hudbou či vizuálním uměním.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE