Tereza Cigánková

Mgr. Tereza Cigánková vystudovala obor anglický a francouzský jazyk na Filozofické fakultě Ostravské univerzity, kde v současné době studuje anglický jazyk v doktorském programu. Vede hodiny tance pro děti a zajímá se o dění na české i zahraniční taneční scéně.

 


Texty autora

Může výška diskriminovat?

Slavná primabalerína Maria Kochetkova upozornila před nedávnem na sociálních sítích na minimální výškový limit, který si pro přijímání nových členů stanovil jeden z prestižních baletních souborů. 

Balanchine s hvězdným obsazením

Janáčkovo divadlo v Brně hostilo poslední lednovou sobotu jednu z nejvýraznějších, a dle diváckých ohlasů také nejmilovanějších, tváří současné světové baletní scény. Marianela Núñez, primabalerína londýnského The Royal Ballet, vystoupila spolu s prvním sólistou téhož souboru Reecem Clarkem v rámci komponovaného večera Balanchine.

Šarmantní vypravěč Roland Petit

Přesně před sto lety, 13. ledna 1924, se narodil Roland Petit. Choreograf a tanečník, který oslnil válkou poznamenanou Francii odvážným, moderním stylem, plným smyslnosti, fantazie i syrovosti.

The Choice – Máme vůbec na výběr?

Čím více možností máme, tím obtížněji se rozhodujeme pro jednu jedinou. Čím více toho vlastníme, tím nenasytnějšími se stáváme. Pod tíhou věčné snahy „najít to pravé“ ztrácíme lehkost nadhledu i autenticitu vlastní volby. 

Kritici jsou taky jenom lidé…

Nedělají chyby, jsou stoprocentně objektivní, se svými texty vždy naprosto spokojení. Recenze píší na počkání a během představení jim neunikne ani párající se nitka na kostýmu tanečníka v zadní řadě.

Bod obratu – Nebojme se strachu!

Čeho se nejvíc bojíte? Jakou barvu mají vaše obavy? Jakou chuť a vůni? Kde v těle cítíte úzkost? Téma strachu, s ohledem na jeho šíři a komplexnost, prozkoumává performativní přednáška Bod obratu, kterou v české premiéře uvedl MOVE Ostrava na scéně ostravského Studia G.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE