zprávy

Spitfire Company, Temporary Collective a tYhle opouštějí divadlo PONEC

V reakci na interní mediované setkání mezi zástupci souborů a Yvonou Kreuzmannovou, zakladatelkou divadla PONEC, které se odehrálo v polovině února na půdě pražské HAMU, někteří ze zástupců souborů ohlásili svůj odchod k červnu 2024 z jedné z nejvýznamnějších tanečních institucí v ČR.

Mezinárodní divadelní festival Venušiny dny 2024

Ve dnech od 22. do 28. dubna uvede pražské divadlo Venuše ve Švehlovce devátý ročník mezinárodního festivalu Venušiny dny. Přehlídka se od roku 2015 snaží měnit zajeté představy o „ženském umění“ – o jakých tématech a jakými prostředky ženy tvoří.

Studio ALTA se připravuje novou sezónu

Studio ALTA sídlící od loňského roku v pražské Libni představuje veřejnosti novou programovou sezónu, ve které oživí své venkovní prostory a libeňské podzámčí.

Vznikla Asociace nového cirkusu

Dne 19. března byla schválením stanov a volbou představenstva oficiálně založena Asociace nového cirkusu (ANC). Jednání se uskutečnilo v budově Institutu umění v Praze a online na Zoomu a zúčastnili se ho zakládající členové, mezi kterými je celkem 15 organizací a 9 individuálních členů.

Cirk La Putyka oslaví patnácté výročí inscenací Okamžik v režii Maksima Komara

Soubor Cirk La Putyka připravuje od 2. května do šapitó Azyl78 premiéru nové inscenace Okamžik, kterým oslaví patnáct let od svého založení. Velkolepou podívanou, rozsahem i výpravou volně navazující na Cesty, zkouší finský režisér Maksim Komaro s pětatřiceti účinkujícími - dlouholetými členy souboru, ukrajinskými studenty i mladými...

Festival Česká taneční platforma slaví třicet let

Vytrvalost, kontinuita, mezinárodní uznání české taneční scény, to vše charakterizuje třicet let České taneční platformy. Jubilejní ročník se koná od 7. do 10. dubna na osmi pražských scénách.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE