Kristina Soukupová

Kristina Soukupová

MgA. Kristýna Soukupová po absolvování jazykového gymnázia nastoupila na Pedagogickou fakultu UK, kde studovala obor učitelství pro střední školy, specializace anglický jazyk – francouzský jazyk. V roce 2010 absolvovala magisterské studium taneční vědy na Katedře tance hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze.

Jako zpěvačka působila v koncertním oddělení Kühnova dětského sboru, se kterým se zúčastnila i zahraničních turné (koncert v newyorské Carnegie hall 2001) a hostování v operách uváděných na scéně Národního divadla v Praze, Státní Opery a v muzikálu Evita v divadle Spirála. Nyní působí jako sólová zpěvačka tanečního orchestru TOP Band Jana Smolíka. Vystupovala v Divadle Semafor ve hře J. Suchého "Sekta" a v jazzové opeře "Dobře placená procházka" (J.Suchý, J.Šlitr) v Národním divadle, kde v letech 2008 až 2013 také účinkovala na scene divadla Kolowrat v opeře o procesu s Miladou Horákovou "Zítra se bude..." (A. Březina, J. Nekvasil).

Publikovala v Kulturním týdeníku/čtrnáctideníku A2 a časopisech Taneční zóna a Svět a divadlo. Spolupracovala s Tancem Praha a v letech 2009-2012 byla členkou dramaturgické poroty festivalu Česká taneční platforma. Od roku 2011 je členkou Taneční sekce dramaturgické rady Institutu umění – Divadelního ústavu.

Byla jednou ze zakládajících členek Tanečních aktualit v roce 2005.


Texty autora

Interview s Julyenem Hamiltonem

V polovině října 2017 do Prahy opět zavítal anglický mistr improvizace Julyen Hamilton, aby ve Studiu Alta uvedl svoje nejnovější sólo Interview a zároveň se zúčastnil improvizačního večera Face to face #2.

Dokud neumřeli - Petr Tyc po letech v Ponci

Letošní podzimní sklizeň tanečních premiér přinesla jedno choreografické jméno, které na poli nové tvorby nebylo aktivní již mnoho let. Petr Tyc, tanečník, choreograf a režisér, uznávaná osobnost českého současného tance, se nyní po více než dekádě rozhodl vytvořit taneční představení pro divadlo Ponec.

Petr Tyc: „Mít co říct“

Po dlouhých letech odmlky přichází zkušený choreograf a režisér Petr Tyc s novou taneční inscenací s názvem Dokud neumřeli, která má premiéru 23. října 2017 v divadle Ponec.

Undo, redo and repeat – Sdílení taneční paměti

Festival Tanec Praha každoročně dává prostor ve svém programu i představením, která jsou věnována studentům (ale nejen jim) a přinášejí nové pohledy na taneční historii a její osobnosti. Letos přijaly pozvání dvě německé choreografky a performerky Christina Ciupke a Anna Till s pozoruhodnou studií Undo, redo and repeat, ve které zkoumají, jakým způsobem je možné předávat dědictví velkých choreografických jmen z dob minulých.

Nomad, Faun – Tekuté písky pohybu

Václav Kuneš a Sidi Larbi Cherkaoui. Po šesti letech od prvního setkání, ke kterému došlo shodou okolností na Tanci Praha, se podařilo uvést v život jejich společný koprodukční projekt, jehož premiéru v rámci letošního ročníku tohoto mezinárodního festivalu hostila Jatka 78.

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

duben 2020

Po Út St Čt So Ne
30
31
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE