Mim Michal Dufek slaví

Ve středu 15. března se dožívá tanečník, choreograf, herec a hlavně mim Michal Dufek životního jubilea šedesáti let. Narodil se roku 1957 v Praze.

Michal Dufek. Foto: Divadlo pohádek

Michal Dufek. Foto: Divadlo pohádek

Je žákem Jiřího Kaftana (1935–2011) a Ladislava Fialky (1931–1991). V roce 1993 absolvoval obor pantomima na taneční katedře Akademie múzických umění v Praze, účastnil se také mnohých kurzů a stáží v zahraničí.

První angažmá získal v roce 1978 ve Státním divadle F. X. Šaldy v Liberci, kde se uplatnil například jako tanečník a mim v autorských dílech choreografa Františka Pokorného, jmenujme Dva v tom aneb Anatomie lásky (1984). V libereckém divadle působil do roku 1987. Dále vystupoval ve Studiu Gag Borise Hybnera, Pantomimě Na zábradlí a v mnohých dalších souborech. Dva roky též strávil v Československé televizi. Choreograficky Dufek spolupracoval s loutkovými divadly v Kladně či slovenské Nitře, účinkoval v seriálech Škola za školou či Gagman a v mnohých zábavných pořadech. Jako pedagog pracoval na konzervatoři v Teplicích a soukromé herecké škole v Praze.

V nedávné době hrál v úspěšném pantomimickém díle Jak se mlčí nahlas. V současnosti zaměřuje svou tvorbu především na dětská představení. Momentálně účinkuje v díle Pat a Mat jedou na dovolenou, kterého je také spolutvůrcem.

Oslavenci přejeme mnoho štěstí, radosti, elánu a tvůrčích sil do dalších let!

Zdroje
Holeňová, Jana (ed.): Český taneční slovník: tanec, balet, pantomima. Praha: Divadelní ústav, 2001.
Michal Dufek [heslo]. In: Divadlo pohádek. Dostupné [on-line] na:

http://www.divadlopohadek.cz/umelec/3224-michal-dufek/ [cit. 10. března 2017].
 

Témata článku

Michal Dufek

Divadlo F. X. Šaldy

Nonverbální divadloTanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: