Mistr-choreograf Pavel Šmok

S velkým pohnutím a smutkem přijaly katedra tance a Hudební a taneční fakulta AMU v Praze zprávu, že se obdivované a úctyhodné srdce našeho Mistra-choreografa, profesora Pavla Šmoka, navždy zastavilo.

Nesmírný význam Šmokovy choreografické a režijní tvorby je vzácným uměleckým pokladem. Jeho dílo je předmětem obdivu a inspirace již mnoho let a další shromažďování a zhodnocování odkazu Pavla Šmoka budou jistě i nadále nevyčerpatelnými zdroji uměleckých impulzů v dalším vývoji nejen českého tance a baletu.

Za katedru tance, všechny dosavadní a bývalé kolegy, vyučující i absolventy, mohu láskyplně konstatovat, že se nám dostalo velkého štěstí, že se nám profesor Šmok věnoval jako pedagog, vynikající umělec a pozoruhodná osobnost. Stejně jako obrovské řadě tanečníků v českých i zahraničních souborech jsme měli bezpočet nezapomenutelných příležitostí „být s ním“ a poslouchat jeho cenné zkušenosti, názory, vtip a moudrost. Jeho myšlenky a úsudky dokázaly inspirovat, povzbudit, rozesmát i vyřešit mnoho otázek a podnětů v profesionálním dění, v choreografické tvorbě a v přístupu k individuálnímu talentu.

Nezapomenutelná setkání s Mistrem Pavlem Šmokem se pokojně uloží do našich trvalých vzpomínek, ale bystrý duch této vynikající osobnosti – choreografa, učitele, odborníka a rádce – žije a bude žít v mysli mnoha studentů, tanečníků, pedagogů a choreografů skutečně NAVŽDY!  

Témata článku

Pavel Šmok

Pražský komorní balet

Tanec

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

srpen 2019

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1 2 3 4
5 6 7 8
9
10 11
12 13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: