3 otázky pro… Adrianu Světlíkovou, hlavní organizátorka festivalu Malá inventura

Inventura letos slaví 10 ročník. Když se ohlédnete, co bylo jejím největším úspěchem?
Největším úspěchem je právě 10 ročník! Je neuvěřitelné, že v podmínkách, jaké živé umění má, díky nadšení a nasazení všech zúčastněných bylo možné festival zopakovat již po desáté. Velkým úspěchem je i založení networku DNA /Development of New Art/, jehož iniciátorem je právě organizátor festivalu Nová síť. Díky němu můžeme dávat vědět i v Evropě, jaká úrověn nového divadla v ČR je, a propojit další organizace a umělce. Pro mě osobně je největším úspěchem prosíťování všech partnerů festivalu. Právě díky této naprosto ojedinělé spolupráci je možné prezentovat to nejlepší z nového divadla zahraničním promotérům, kterých jezdí každým rokem stále více a více. A to je také hlavním cílem festivalu.


Jak se budou tyto krásné narozeniny na Inventuře slavit? Je připraveno nějaké překvapení?
V nízkorozpočtovém prostředí je organizace večera, jako jsou třeba narozeniny, docela oříšek. Prioritou je pro nás vždy pokrýt základní náklady festivalu a PR. Letos se nám ale díky pomoci jednoho z partnerů festivalu Art Prometheu podařilo otevřít festivalový klub Blink v pražské holešovické tržnici hala 8. Prostor je opravdu něčím naprosto ojedinělým a myslím, že to, co se Jakubovi Vedralovi /lídr Art Prometheus/ a jeho týmu podařilo, se jen tak nebude v Praze opakovat. Díky institutu světelného designu má klub originální světelný vizuál a místní bar nabízí izraelské speciality a občerstvení. Na nedělních narozeninách nebudou chybět ani DJové Radia Wave, sfoukneme i několik úžasných dortů kavárny Ebel a ťukneme si všichni šampaňským. Srdečně zveme všechny příznivce nového divadla.

Co z toho letošního programu divákům nejvíce doporučujete a proč?
Letošní program je naprosto výjimečný. Co večer to superstar nového divadla. Přesto, že jsou představení téměř před vyprodáním, nenechte si ujít třeba Lenku Bartůňkovou  27. 2. od 18 hod v NoDu nebo zahraniční produkci Wasted Land, a to poslední den festivalu 29. 2. od 18 hod ve studiu Alta, kde se díky technickému týmu studia může představení realizovat. Etablovaná litevská choreografka Agnija Šeiko připravila taneční operu. Naprosto ojedinělá kombinace tance a opery. Divákům bude k dispozici i libreto v češtině. 


Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: