3 otázky pro Michala Nejezchleba, managing directora veletrhu a festivalu Dance Life Expo

3 otázky pro Michala Nejezchleba, managing directora veletrhu a festivalu Dance Life Expo

3 otázky pro Michala Nejezchleba, managing directora veletrhu a festivalu Dance Life Expo

Co bylo impulzem k pořádání historicky prvního českého veletrhu tance?
Tanec nám v životě (většina manažerů DLE jsou tanečníci) mnoho krásného dal a my jsme se rozhodli to tanečnímu světu vrátit zpět. Umínili jsme si, že postavíme na nohy ojedinělý projekt, který spojí celý taneční svět, aby ukázal svoji krásu a sílu. Je v tom hodně srdce a nadšení… V současné době prochází česká kultura složitým obdobím, které se významně dotklo i tanečního umění. Poznamenalo to nějak i veletrh? Věříte, že DLE může pomoci zlepšit pozici tance v Čechách?
Je důležité, aby popularita tance rostla a to se podaří pouze tehdy, pokud zmizí rivalita mezi tanečními asociacemi, organizacemi a spolky, tanec musí být vnímán jako jedno univerzální téma, univerzální řeč. Teprve potom zájem široké veřejnosti může růst a stejně tak třeba pozornost sponzorů. K těmto cílům DLE jednoznačně pomáhá jako největší akce tohoto druhu ve střední Evropě. Existuje něco v programu festivalu, na co se nejvíce těšíte?
Nejvíce se samozřejmě těšíme na reakce návštěvníků a tanečníků. Perfektně připravené stage a workshopové sály, stejně jako kvality všech účinkujících, jistě překvapí každého, kdo se na DLE vypraví. Zajímavostí a originalit jsou v rámci veletrhu desítky… To, co spojí taneční i netaneční svět, bude jistě náš FLASH MOB, kde překonáme dosavadní český rekord v počtu tanečníků v jeden okamžik. Samozřejmě jsme všichni zvědaví na program našich i zahraničních hvězd, ke kterým patří např. Vladimir Malakhov, Virginia Delgado, Vlastimil Harapes, Byron Cox a mnoho dalších.

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: