Česká taneční platforma: Několik otázek pro Terezu Ondrovou ze skupiny VerTeDance

Česká taneční platforma: Několik otázek pro Terezu Ondrovou ze skupiny VerTeDance

Česká taneční platforma: Několik otázek pro Terezu Ondrovou ze skupiny VerTeDance

Autor:
Na letošní České taneční platformě uvidí diváci hned dva vaše projekty (Simulante Bande a Kolik váží vaše touha?). Jak to?
Na Platformu jsme letos přihlásili naše dva nové projekty – Simulante Bande a BOXTESKU, oba dva měly premiéru v loňském roce. Nakonec výběrem prošlo jen představení Simulante Bande. To, že se hraje i letos na Platformě představení Kolik váží vaše touha?, vychází z rozhodnutí poroty festivalu, která chce uvést oceněnou inscenaci roku 2012. Je to asi těžká otázka, ale který z těchto dvou projektů (Simulante Bande a Kolik váží vaše touha?) máš osobně radši a proč?
Mám obě představení ráda, ale každé trochu jinak. Jsou to dost odlišné kusy. Je to asi dáno i tím, že v jednom projektu jsem i jako interpret a v druhém pouze jako tvůrce. Zároveň v obou projektech jsou skvělý lidi – kamarádi i tanečníci, herci, hudebníci...ale například představení Kolik váží vaše touha? je velký projekt s velkou minulostí. Celý proces byl pro všechny docela náročný a vyčerpávající, proto po premiéře se pak dostavil očekávaný pocit úlevy a později i euforie. ....U projektu  Simulante Bande nás naopak od samého začátku provázel klid a pohoda, vše fungovalo tak, jak jsme si předem naplánovali...  Kdo jiný tě z ČTP zaujal? Jaký jiný projekt by si diváci neměli v rámci Platformy nechat ujít a proč?
Popravdě řečeno nemůžu nic doporučit, neb jsem žádné představení neviděla, což je ostuda....Těším se, že alespoň díky Platformě si doplním přehled o tom, co vzniklo během minulého roku na české scéně. Co plánuje VerTe na nejbližší dobu? Na co se mohou diváci těšit?
Letos jsme se rozhodli pracovat mimo divadelní prostor. Vybrali jsme si bývalé lázně, které byly později využívány jako pitevna. Je to prostor, který se ukrývá v budově ORCA na Praze 7. Premiéra se uskuteční v rámci festivalu 4 dny v pohybu. K pohybové spolupráci jsme přizvali Lali Ayguado Farro a hlavním tématem je zatím jen obecně vězení, izolace a zpětné začlenění do společnosti.  Napadá tě nějaká otázka, kterou ti novináři nikdy nepoložili a ty bys na ni ráda odpověděla?
Otázka, která mi nikdy nebyla položena a ráda bych na ní odpověděla....nebo spíše otázka, na kterou sama hledám odpověď, co je tajemstvím dobrého interpreta – tanečníka, herce? Pořád hledám tu tenkou hranici mezi upřímností a správným zpracováním dané role. Aby člověk nepřehrával, ale opravdu se ponořil hluboko a našel tu správnou polohu, která ale vychází z něj...přemýšlím, do jaké míry je to charisma člověka, talentu a co je možné se naučit....

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: