Česká taneční platforma: Několik otázek pro uměleckého šéfa skupiny Spitfire Company Petra Boháče

Letošní vystoupení Spitfire Company na České taneční platformě není první. Co vám účinkování na této přehlídce přineslo?
Slávu, peníze, bohatství a velké množství nabídek k sňatku a k nezávaznému sexu. :-) Všeho jsem si užil plnými doušky. Zkrátka tanec je „cool“.  Letošní ročník ČTP je jubilejní. Je i pro vás něčím výjimečný?
Když festival začínal, hrál jsem fotbal. Když jsem byl -náctiletý, seděl jsem v Klementinu, psal kritiky a počítal metrická schémata v moderní poezii. Tento ročník je pro mne tedy výjimečný tím, že tam vystoupíme, a to s netanečním představením.  Na festivalu představíte Antiwords, projekt fyzického divadla, který zaujal diváky i kritiky v minulé sezoně… Co připravujete v tomto roce?
Zůstávám u svého obsedantního tématu, takže to určitě nebude o radosti. Nechali jsme si postavit skleněnou kostku, doprostřed jsme zasadili japonskou třešeň a ordinujeme si spolu s Miřenkou Čechovou a Bárou Látalovou klaustrofobické seance. Musím uznat, že Báře to jde výborně, vyložený klaustrofobik. Premiéru budeme mít na letošním festivalu Tanec Praha. Přijďte 9. června do Ponce a uvidíte. V roce 2013 jste zabodovali ve Skotsku na uměleckém festivalu… Chystáte se i letos navštívit nějakou zahraniční přehlídku?
Ano, ve Skotsku jsme zabodovali, tak všichni doufáme, že zabodujeme i na dalším festivalu. Diváci nás viděli – či uvidí – v Krakově, Bytomi, Katovicích, Miláně, Bruselu, Drážďanech, Johannesburgu, Moskvě, Londýně, Chemnitzu, Reykjavíku a v Izraeli. Chystáme tour po Číně, snad Švédsku a Koreji.

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: