Jana Návratová: „Chceme poukázat na benefity tance.“

Jana Návratová: „Chceme poukázat na benefity tance.“

Jana Návratová: „Chceme poukázat na benefity tance.“

V neděli 29. dubna 2018 se jako každoročně v rámci oslav Mezinárodního dne tance roztančí profesionálové, amatéři a všichni milovníci múzy Terpsichory v nejrůznějších koutech republiky. Na poslání této akce a na letošní novinky jsem se ptala předsedkyně Vize tance Jany Návratové. Mohla byste nám představit Mezinárodní den tance? Jak dlouho již tuto akci Vize tance pořádá?
Pokud se dobře pamatuji, poprvé se Den tance pod hlavičkou Vize tance slavil v roce 2011. Vyšel ze společného brainstormingu o rozšiřování povědomí o tanci, jak je skvělý a všestranně prospěšný. Byla to Milada Borovičková z Valašského Meziříčí, která řekla, že obešla celé město a zapsala si všechny, kdo ve Valmezu rádi tančí nebo se nějak tancem zabývají. Podle ní stačilo všechny pozvat na náměstí, aby politici viděli, že to je spousta lidí. V tom nás to napadlo! Kdy jindy než na Mezinárodní den tance vyjít do ulic a ukázat, jak je tanec rozšířený.
Jaké je poslání této události?
Poukázat na všeobecné benefity tance, na jeho společenskou prospěšnost, na jeho výchovný potenciál, pozitivní vliv na fyzické i mentální zdraví, na to, jak kultivuje společnost i jednotlivce. Chceme také zviditelnit taneční profesionály, jejichž postavení ve společnosti není doceněno a přitom je jejich práce tak užitečná a tolik riskantní.
  Co MDT svým návštěvníkům nabídne? Přinese letošní ročník nějakou novinku?
Přinese nový flashmob, choreografii, kterou je třeba se předem naučit tak, aby bylo možné si užít zážitek ze společného tance. V podobě instruktážního videa se flashmob šíří, aby se 29. dubna v jeden dohodnutý okamžik choreografie zatančila na stovkách míst celé republiky. Tentokrát jej připravila mladá brněnská choreografka Lenka Fučíková, která má zkušenosti s lidovým tancem. Bude se tančit na remix písně Tancuj, tancuj, vykrúcaj! od členů kapely Poletíme?. Lenka spolupracovala ještě s tanečníkem streetových technik Mirkem Kosíkem. Takže moderní tvar tance je zaručen.
Kde všude se MDT pořádá? A jakým způsobem se do něj lze aktivně zapojit?
Na to vám nejlépe odpoví webová stránka 
www.danceday.cz, kde je přihláška a také mapa, kam se program jednotlivých míst zapisuje. Každý takový spot má emblémové samolepky, kterými se identifikuje.  Jaké jsou vaše vyhlídky do budoucna? Má MDT úspěch a návštěvnost?
Každý rok je v republice více míst, která se pod hlavičkou Vize tance k oslavám přidávají. Jde o špičkové profesionální soubory, balety, ale i školy, studia, nadšence a milovníky všech tanečních stylů a technik. To nás moc těší. Ale určitě máme kam růst. Na to, že se akce připravuje v mini týmu s malým rozpočtem, je její efekt podle mého názoru obrovský. A vyhlíd
ky? Chtělo by to krásné počasí, což letos zatím vypadá slibně.   Jak vypadá letošní flashmob se můžete podívat níže, a ZDE naleznete tutorial video.

Témata článku

Tanec

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

duben 2021

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: