Tři otázky pro Lenku Vagnerovou o její premiéře na MOVE festu

Představení Dark Horse Lenky Vagnerové, které vzniklo ve Švédsku, bude mít na ostravském MOVE festu českou premiéru. Ředitelka festivalu Jana Ryšlavá se autorky zeptala na několik otázek.

Dark Horse: Fanny Barrouquére

Dark Horse: Fanny Barrouquére

Dark Horse je vlastně mezinárodní sólo, na kterém se podílíš jako Čechoslovenka, představení je pro švédskou company Norrdans, ale tančí ho francouzská tanečnice – jak k tomuto setkání vlastně došlo?
Spolupráci s Norrdans jsem začala před několika lety jako pravidelně hostující pedagog. Postupně jsem byla přizvána ke spolupráci též jako choreograf a rehearsal director. Dark Horse je specifické představení, jehož zadáním bylo vytvořit sólo, které se mělo prezentovat hlavně pro dětské publikum a mělo být uváděno v nedivadelních prostorech. Proto je vystavěno hlavně na interpretaci a osobnosti francouzské tanečnice Fanny Barrouquére, která byla od první chvíle pro mne jasnou volbou. Fanny je nejen famózní tanečnice, ale má i velmi silný herecký potenciál.

Momentálně žiješ ve Švédsku, je to život hodně jiný? A plánuješ nějakou premiéru také v Praze?
Žiji sice ve Švédsku, ale v mezinárodní company, kde momentálně nepůsobí jediný švédský tanečník, takže to vnímám spíš jako život v Norrdans. Práce je velmi intenzivní, jsme hodně na cestách. Švédsko je nádherná země plná vstřícných a férových lidí, v mnohém pro nás, myslím, inspirativní. Jinak už teď připravuji novou premiéru souboru Lenka Vagnerová & Company, kterou uvedeme 24. listopadu 2015 v divadle La Fabrika v Praze. Budu pracovat s týmem šesti skvělých performerů a tanečníků. Moc se na tuto kreaci těším.

Zpátky k Dark Horse – tématem choreografie je vnitřní síla a intuice. Necháš se vést intuicí při tvorbě? A nasloucháš jí v životě?
Ano, to je asi to zásadní, co mě vede jak při tvorbě, tak v životě. Snažím se naslouchat jakýmsi vnitřním „hlasům“, které mi napovídají, jakou cestou se vydat, co je správné.  

Témata článku

Dark HorseLenka Vagnerová

Tanec

MOVE fest

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: