Cirkopolis warm up v Paláci Akropolis

Cirkopolis warm up v Paláci Akropolis

Cirkopolis warm up v Paláci Akropolis

Cirkopolis warm up – CircusMeetsStreetdance představí 21. listopadu 2018 v Paláci Akropolis sedm performerů nového cirkusu, tance a stepu. Vystoupí Filip Zahradnický, Michaela Stará, Lukáš Bernáth, Aneta HBO Prchalová, Alžběta Tichá, Dominik Budlovský a Freja Maria Kreutzfeldt.

Filip Zahradnický
Je český žonglér a performer, který na jaře 2018 dostudoval The Academy of Modern Circus v dánské Kodani. Za osm let vystupování Filip projezdil řadu evropských zemí jako Švédsko, Dánsko, Polsko, Holandsko, Německo a mnoho dalších.

Michaela Stará
Tanečnice a performerka se věnuje zejména fyzickému divadlu, akrobacii a pantomimě. Před studiem na HAMU se několik let věnovala street dance tanečním stylům, účastnila se soutěží i freestyle battlů. Její velkou inspirací zůstává taneční styl popping, který úzce souvisí s pantomimou, dále Vogue, jehož prvky propojuje s novým cirkusem.

Lukáš Bernáth
Je člen B-Soul Crew věnující se převážně iluzionárním stylům (pantomima, robot, waving, popping atd.). Sbírá zkušenosti v podobě workshopů a battlů, kterých se účastní po celém světě. Úspěchy na světových tanečních akcích: Top 8 - Juste Debout 2018, Paříž, Top 24 - Summer Dance Forever 2018, Amsterdam.

Aneta HBO Prchalová
Je známá jako členka streetdancové crew LEFT J-AWA a také jako členka JAD dance company. V posledních letech se věnuje především předávání zkušeností mladším tanečníkům jako lektorka v různých tanečních školách, tanečním vystoupením na nejrůznějších festivalech, konferencích, fashion shows nebo například natáčení hudebních videoklipů a reklam.

Alžběta Tichá
Tanečnice, performerka, akrobatka. Vystudovala taneční konzervatoř Duncan Centre. Působila jako lektorka ve sdružení Roztoč a v Cirqueonu. V současné době se věnuje novému cirkusu. Kombinuje cirkusové disciplíny s tancem a fyzickým divadlem. Studuje na univerzitě Codarts (novocirkusový obor) v Holandsku. Její hlavní cirkusová specializace je závěsné vertikální lano. Je členkou a zakladatelkou Feel the Universe Circus Company a organizátorkou a performerkou letního projektu 2016 Cirkus Laboratorium.

Dominik Budlovský
Je stepař a tanečník. Působí převážně v Tanečním studiu Andrea, které z části vede a je zde také lektorem a choreografem. Mezi jeho úspěchy patří například titul mistra Světa ve stepu v roce 2006 nebo také více mistr Evropy. Zapojil se také do projektů jako je Wings nebo účinkoval v muzikálu SWING! ve Wroclawi. Před dvěma lety absolvoval devítiměsíční stepařský program v Barcelona Musica y Dansa Luthier escuela. V poslední době se pouští i do projektů spojených s hudbou. Je členem bubenického uskupení Groove Army. Momentálně se chystá na Mistrovství Světa s choreografií, kterou vytvořil ve spolupráci s Petrou Hájkovou.

Freja Maria Kreutzfeldt
Je současná dánská novocirkusová umělkyně, vystudovala  Centre de les Arts del Circ Rogelio Rivel (ES) 2017, specializuje se na chůzi na napnutém drátu. S hravou zvědavostí zpochybňuje způsob, jak posloucháme, vnímáme. V rámci výzkumného projektu Sounding Bodies Royal Danish Academy of Fine Arts pracuje na Silence vs. Noise, sólovém projektu, jak přetvořit pevný drát do hudebního nástroje.

Zdroj: CIRQUEON-Centrum pro nový cirkus

Témata článku

Cirkopolis

Palác Akropolis

Nový cirkus

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: