Divadlo J. K. Tyla a Divadlo Alfa v Plzni chystají představení k petici na podporu regionálních divadel
zprávy
Divadlo J. K. Tyla se představí v úterý 18. září od 14.30 do 17 hodin na prostranství u Západočeského muzea v Plzni. Baletní soubor tady nabídne ukázky z klasických baletů Labutí jezero a Raymonda, ale dostane se i na modernější taneční formy. Někdejší žáci baletní školy divadla, nyní studenti taneční konzervatoře, předvedou své stepařské číslo. Další plzeňská scéna – Divadlo Alfa – vystoupí se svým Donem Šajnem. Tato výjimečná akce podporuje celorepublikovou kampaň Pomozte svému divadlu, jež upozorňuje na neřešený systém financování regionálních divadel. Vystoupení se budou opakovat. S kampaní je spojena petice, kterou můžete od 5. až do 21. září podepisovat mimo jiné v prostorách Divadla J. K. Tyla v Plzni – ve Velkém i Komorním divadle či v pokladně předprodeje v Sedláčkově ulici. Smysl a cíl kampaně vysvětlují průvodní listy u petičních archů a 18. září je při představení u Západočeského muzea objasní ředitel Divadla J. K. Tyla a předseda Asociace profesionálních divadel Jan Burian. Hlavní hereckou tváří akce Pomozte svému divadlu je člen plzeňské činohry Martin Stránský. Se svým vystoupením se Divadlo J. K. Tyla představí také v Praze, a to v závěrečný den kampaně – 21. září od 14 hodin – na piazettě Národního divadla. Informační kampaně s petiční akcí Pomozte svému divadlu se účastní více než dvě desítky českých a moravských regionálních divadel.
Hlavní cíle kampaně:
1. - Seznámit širokou veřejnost s realitou financování regionálních divadel.
2. - Přimět stát, aby podporoval divadla tak, jak stojí ve vládou schválené Koncepci účinnější podpory umění na léta 2007-2013, tedy aby příspěvek pro rok 2013 činil 150 mil. korun.
3. - Přimět stát, aby ve spolupráci s kraji a městy vytvořil jasný systém kooperativního financování regionálních divadel, který v současné době neexistuje.
Zdroj: DJKT
Josef Herman
Milé dámy,papír, net, podcast, blog a cokoli dalšího si vymyslíte, to jsou přece jen média sloužící komunikaci v té…
Přestat se zdržovat nesmysly aneb Co s kritikou v éře nových médií