Tanec

Balet Extra #4 – Silná generační výpověď

Soubor baletu Jihočeského divadla v Českých Budějovicích připravil originální večer složený z choreografií tanečníků zdejšího souboru pod názvem Balet Extra #4. 

Pod/zimní pohybová nadílka MOVE Ostrava

Po více než dvou letech se do Ostravy vrací projekt, který zde vznikl ještě pod taktovkou Kulturního centra Cooltour – Brave New Life. Multižánrová show na pomezí tance, divadla a koncertu vezme...

Alica Minar & col. zítra představí Induce the juice

Dne 25. listopadu 2022 proběhne ve studiu Tep 39 premiéra Induce the juice (Vzbuď šťávu), taneční performance, umělecký výzkum a zároveň momentální zastávka v tvůrčím procesu k připravované finální...

Festival Nová generace již tento víkend

V termínu od 25. do 27. listopadu 2022 proběhne v centru Prahy Festival Nové generace - platformy pro mladé choreografy, posluchače katedry tance HAMU, která v průběhu celého roku...

Tancovať už nestačí?

Aké vybavenie schopností má mať v súčasnosti tanečník súčasného tanca? Čo hľadajú súbory, kolektívy a uskupenia, keď pozývajú interpretov na konkurzy alebo ich priamo oslovujú do svojich, ešte nenarodených projektov?

Šach mat, Carmen – Choreografie šité na míru

Baletní soubor Divadla F. X. Šaldy v Liberci uvedl taneční premiéru s dvěma tituly Šach mat a Carmen v režii a choreografii Mariky Mikanové, šéfky zdejšího souboru.

Premiéra mezinárodní inscenace Seismic

Středobodem konceptu inscenace Seismic, která propojuje tanec a fyzické divadlo, je scénografická výstavba. Inscenaci pro pětici mezinárodních performerů vytvořila choreografka Marie Gourdain (FR) spolu s tanečníkem a divadelním tvůrcem Felixem Baumannem (DE).

Riders – pohled na lidské konání očima ptáků

Městská divadla pražská v koprodukci s Lenka Vagnerová & Company uvedou inscenaci Riders. Ta navazuje na úspěšný projekt Jezdci, který byl pilotní inscenací souboru před deseti lety.

DANCE Life! – Taneční Noemova archa

První listopadový víkend se na brněnské výstaviště vrátil DANCE Life!, taneční festival a veletrh v jednom. Jako i v předchozích ročnících letos nabídl program pokrývající snad všechny taneční žánry a přilákal návštěvníky z řad profesionálních i amatérských tanečníků.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE