Festival Žonglobalizace představí v Plzni nový cirkus

Čtrnáctý ročník Žonglobalizace tradičně zve Plzeňany do světa nového cirkusu. Festival probíhá celý týden od 20. do 26. května a nabídne bohatý program pro rodiny s dětmi i milovníky současné kultury. Každý den od středy do neděle se v parku U Ježíška v cirkusovém šapitó i pod širým nebem odehrají novocirkusová představení a kabarety. Přes den pak festival láká na workshopy, ukázkové lekce, dětskou hernu pro nejmenší či oblíbený dřevěný kolotoč řezbáře Matěje. Na festivalu lze doslova strávit celý den, nově bude rozšířená nabídka i o kvalitní a pestrou food zónu s kavárnou, bary a výběrem zajímavé kuchyně.

Festival Žonglobalizace představí v Plzni nový cirkus

Festival Žonglobalizace představí v Plzni nový cirkus

„Naším cílem je, aby Žonglobalizace byla místem, kde se cítí lidi příjemně a těší se, že v areálu budou moci strávit čas s přáteli a rodinou, nejen navštívit představení v šapitó. Lokalita U Ježíška se nám v loňském roce osvědčila, je blízko centra, přesto v zeleni. Letos se zaměříme na zvelebení areálu. Máme v plánu rozšířit množství herních prvků, příjemné posezení a v neposlední řadě i nabídku dobrého jídla a pití. To zkrátka k festivalům neodmyslitelně patří. Je pro nás ale důležité, aby nabídka byla kvalitní a hlavně, aby chutnalo všem, nezapomínáme proto ani na vegetariány a vegany,‟ představuje novinky festivalu jeho ředitel Jiří Misař.

Ze zahraničních umělců vystoupí Czech It Out, kteří se při tvorbě sešli hned ze tří zemí - Itálie, Česka a Chile. Ve svém představení inspirované Božskou komedií A Riveder Le Stelle Reloaded nabídnou vrcholovou akrobacii na zemi i ve vzduchu nebo disciplíny jako cyr wheel či žonglování. Program dále nabídne komediální acro duo Koťátko zkázy, domácí TUTOcirk s jejich premiérou představení Fantastický kabaret či dětmi oblíbenou Klaunku Pepinu. Kabaretní večer Cirkus do Gala v režii plzeňského centra Cirkulária se pro enormní zájem letos odehraje hned dvakrát. Chybět nebudou ani dopolední představení pro rodiny s dětmi a navazující herna pro nejmenší či tzv. Youth Circus Stage, kde se představí projekty mladých nadějných performerů z celé republiky. Týdenní program vyvrcholí o víkendu Galashow, kdy je navíc tradičně program zcela zdarma.

Přes den se Plzeňané mohou občerstvit v příjemné food zóně a užít si atmosféru festivalu pod širým nebem. Večer po představeních pak pro návštěvníky zahraje některý z pozvaných DJs, v sobotu po Galashow naváže after party přímo v šapitó koncertem Hello Marcel a silent party doplněná ledshow.

Již tradičně nebude chybět ani vzdělávací a networkingová část festivalu. Na začátku týdne proběhne hned několik akcí zaměřených na využití cirkusových prvků ve školách a možnostech propojování formálního a neformálního vzdělávání.

Zdroj: Žonglobalizace

Témata článku

Nový cirkus

Festival Žonglobalizace

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: