Provazochodkyně nad Vltavou zahájí letošní Letní Letnou

Tatiana-Mosio Bongonga v Paříži. Foto Rémy Legeay.

Tatiana-Mosio Bongonga v Paříži. Foto Rémy Legeay.

Přechodem přes Vltavu ve výšce 35 metrů na laně dlouhém 350 metrů odstartuje ve středu 14. srpna 2019 letošní ročník mezinárodního festivalu Letní Letná. Provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga z francouzského souboru Cie Basinga se českému publiku představila již před šesti lety, kdy u příležitosti oslav 10. výročí festivalu vystoupala na vrchol šapitó. Tentokrát je však laťka nastavená mnohem výš – její „procházka v oblacích“ povede od Právnické fakulty, přes Vltavu až do Letenských sadů, to vše za doprovodu živé hudby, která provazochodkyni celou dobu hraje do rytmu. Více informací na www.letniletna.cz.

Přímo na Letné pak bude zahájení pokračovat hned několika open air představeními. Na programu bude tanečně akrobatická show volně inspirovaná šamanismem a mystikou Shamaniac v podání Blackout paradox. Nové pouliční představení Cink The Universe představí dvojice mladých performerů, Zuzana Drábová z Cink Cink Cirk a Jan Jirák z Feel The Universe Circus Company a nebude chybět ani koncert argentinsko-španělské kapely La Orquesta Informal ve festivalovém baru.

16. ročník mezinárodního festivalu Letní Letná proběhne mezi 14. srpnem a 1. zářím a v průběhu necelých tří týdnů nabídne to nejlepší ze světové i české novocirkusové scény. Na Letní Letnou se vrátí kanadští vousáči z Cirque Alfonse s novinkou Tabarnak. Trojice akrobatů ze souboru Théâtre d’Un Jour si pro svou novinku s názvem Strach – A Fear song přizvala ke spolupráci sopranistku Julii Calbete, jejíž zpěv provází celým.

Artistky z předních francouzských novocirkusových souborů přivezou do Prahy představení s názvem Projet.PDF  (Projekt PDF), které diváci Letní Letné uvidí jako jedni z mála mimo Francii. Cirque Aïtal alias Viktor Cathala a Kati Pikkarainen představí své nejnovější představení Saison du Cirque (Cirkusová sezóna). V něm přenesou návštěvníky do světa, kde se tradiční cirkus potkává s tím současným.

Premiéru nového představení Hrdinové i letos uvedou Losers Cirque Company. Cirk La Putyka dorazí na Letnou se svou letošní novinkou Isole, která návštěvníky pozve na místo plné radosti a hravosti, překypující rozmanitou hudbou v nejrůznějších podobách. Holektiv představí dobové zpracování příběhu první české pilotky s názvem Božena a VOSTO5 pro změnu vzdá hold Hančovi a Vrbatovi v loutkohereckém představení Slzy ošlehaných mužů. Další představení uvedou například soubory Collective Momentum, Feel the Universe, Lukas Blaha a Eva Stará, Squadra Sua a další.  Ani letos nebudou chybět tematické večery Cirksession a Žonglérská galashow. Atmosférou, originálními příběhy i vynikajícími hereckými a artistickými výstupy lákají open-air představení Letní Letné každoročně tisíce diváků. I v letošním roce chystají organizátoři několik „pouličních“ představení.

Zdroj: SMART Communication s.r.o.

Témata článku

Nový cirkus

Letní Letná

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: