Úspěch Filipa Zahradnického na Festival mondial du Cirque de Demain

Filip Zahradnický převzal 2. února 2020 dvě ocenění na Festival Mondial du Cirque de Demain v Paříži. Obdržel Special Price od Académie Fratellini a Special Price od poroty soutěže.

Filip Zahradnický. Zdroj CIRQUEON.

Filip Zahradnický. Zdroj CIRQUEON.

Festival , který byl založen v roce 1977, nabízí mladým cirkusovým umělcům příležitost představit své umění před mezinárodní porotou. Festival Mondial du Cirque de Demain v současné době vede Alain M. Pacherie. Záznam z 41. ročníku festivalu najdete zde.

Filip Zahradnický je český novocirkusový performer. Cesta k novému cirkusu pro něj byla více než náhodná a dlouhá. První krok byl ve třinácti letech, kdy poprvé navštívil kurz žonglování v KC Zahrada. Od roku 2010 navštěvoval pražské Centrum pro nový cirkus CIRQUEON, kde se zdokonaloval v žonglování, ale také v akrobacii, herectví a pohybu. Později v roce 2014 byl přijat na cirkusovou školu The Academy of Modern Circus (AMoC) v dánské Kodani, kde čerpal zkušenosti od předních skandinávských žonglérů, od pedagogů se zkušenostmi z prestižní francouzské školy Jacques Lecoq a dalších.
 
Patří do úplně první české generace studentů nového cirkusu na bakaláršké úrovni vůbec. V červnu 2018 studium dokončil s absolvetským číslem Vermilion, se kterým vystoupil v Dánsku, Belgii, Německu a České Republice. 
 
Za dobu působení v tomto oboru se účastnil několika českých i zahraničních projektů. Od roku 2012 je členem novocirkusového souboru Cink Cink Cirk, se kterým vystupoval na festivalech ve Švédsku, Dánsku, Holandsku, Lotyšsku, Polsku a dalších. Mezi další projekty patří představení v rámci CIRCLES na festivalu CIRCA ve francouzském Auch, řada vystoupení s charitativní organizací Magiciens du Monde ve francouzských nemocnicích a ústavech. Účastnil se také sociálně cirkusového projektu v tureckém Mardinu, Bearded Ladies s TinCan Company v dánském Odense, Dny Prahy v Berlíně s MIME Prague a mnoho dalších.

Filip Zahradnický. Zdroj CIRQUEON.


Zdroj: CIRQUEON, Festival mondial du Cirque de Demain, www.ringjuggling.com

Témata článku

Filip Zahradnický

Nový cirkus

Festival Mondial du Cirque de Demain

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

duben 2021

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: