Jsem ráda, jak to dopadlo, říká o Speciálním vydání Tanečních aktualit Petra Dotlačilová

„Editování tištěné publikace je komplexní činnost. Já jsem s textem od začátku do konce, oslovuji autory, urguji je, edituji, několikrát si text vyměníme. Speciální vydání je navíc dvojjazyčné, takže putuje ještě k překladateli,“ říká o práci na nové publikaci Tanečních aktualit, jejíž křest proběhne 26. října, jeho šéfka Petra Dotlačilová.

Publikace Tanečních aktualit s tématem Tanec a vzdělávání zahrnuje texty o vzdělávání konzervatorním, vysokoškolském i volnočasovém. „Reflektujeme tam jak historii, tak i současnost, jak konzervatorní vzdělávání, tak taneční vzdělávání jakožto volnočasovou aktivitu,“ přibližuje Dotlačilová.

V podcastu Tanečních aktualit Průvodce tancem však hovořila i o práci taneční publicistky a o tom, jak se vyrovnává se situací, kdy má pocit, že zrovna nemá co říct, a o své badatelské činnosti, v níž se zaměřuje na divadlo 18. století, a především pak na kostým.

„Bylo to velmi dynamické období, v tanci se tam událo velké množství věcí a došlo k obrovskému vývoji techniky,“ vysvětluje Petra Dotlačilová svůj zájem. „Osvícenství nastartovalo myšlenky, které trvají dodnes,“ dodává s tím, že znalost historie může v taneční publicistice pomoci k tvorbě vhodných paralel.

Petra Dotlačilová. Foto: Michal Hančovský.

Petra Dotlačilová. Foto: Michal Hančovský.

Clara Zanga Autor Clara Zanga

 

Témata článku

Speciální vydání 2021

Nonverbální divadloNový cirkusTanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: