Holdin' Fast

Autor
V úterý 16.10.2007 se zcela zaplnilo hlediště divadla Ponec v očekávání nové premiéry jediné české plně profesionální taneční skupiny DOT 504 s názvem Holdin´ Fast. Podle ohlasů a nekončícího potlesku můžeme soudit na spokojenost diváků se zhlédnutým představením.

To se pomalu rozehrává ještě dříve, než se v hledišti zcela setmí a diváci se plně utiší. Za horizontem na nás vykukují holá lýtka, slyšíme sem tam plácnutí následované výkřikem bolesti. V popředí jeviště kdosi visí přes školní tabuli a brání tak jejímu dokonalému smazání. Vzápětí se na scéně odehraje milostný duet, který odstartuje sérii situací na téma mezilidských vztahů, sexuální posedlosti a nekonečné nespokojenosti v hledání individuálního pocitu naplnění a uspokojení.

Šestice tanečníků tak poodhalí tajemné komůrky skrytých tužeb pomocí dokonale zvládnutého pohybu v choreografii Jozefa Fručeka a Lindy Kapetaney. Ti vystavěli v této produkci nejen mnoho pohybových situací, využili i principy mluveného slova, práce s rozličnými rekvizitami a úpravami scény (koberce), které dále rozvíjejí jednotlivé drobné příběhy. Převážně dynamické taneční party se střídají s filosofickým zamyšlením nad filmovým hrdinou, či matematickým výkladem funkcí.

Inscenaci nechybí humor, kvalitní taneční provedení a dramatický výraz. Můžeme se tedy těšit, co si DOT 504 pro nás připraví příště. Reportáž: Dancing in Brno, Moravská televize
http://www.moravskatelevize.cz/cooltura/tanec-praha-dot-504/

VAŠE HODNOCENÍ

A jak byste představení hodnotili vy?

Hodnoceno 0x

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: