Krátký rozhovor s Pallem Granhojem

Tento rok přivážíte na Tanec Praha dvě představení. Co obě vypovídají o Granhoj Dans?
Jelikož tyto dva kusy jsou těmi posledními dvěma po více než 22 letech práce, doufám, že ukazují, kde teď jako soubor jsme…

V představení Dance me to the end on/off Love vystupujete po delší době znovu na jevišti, jaké to je, po takové dlouhé pauze? Proč jste se rozhodl znovu vystupovat?
Zaprvé je opravdu skvělé být znovu na jevišti – naprosto jsem už zapomněl ten pocit. A důvodem je, že tento kus může být považován za jakýsi můj osobní portrét.
Jste častým hostem festivalu Tanec Praha. S jakými pocity se vracíte tento rok?
Absolutně s pocitem, že se vracíme „domů“ a moc se těšíme.

Ve vašem večeru se bude udělovat cena pro nejlepšího českého tanečníka a pro nejlepší českou taneční inscenaci. Jak znáte českou scénu současného tance?
Jen trochu – přivezl jsem svého času několik českých tanečních hostů do Dánska.

V jedné choreografii jste použil hudbu Leonarda Cohena, v druhé Gustava Mahlera. Je možné najít mezi nimi nějakou spojitost? Proč jste si vybral právě tyto autory? Nezamýšlel jsem žádnou spojitost mezi oběma představeními. Ten kus na Cohenovu hudbu je propojením Cohenova „konceptu touhy“ ve slovech a v hudbě s touhou v pohybu v mém vlastním „obstrukčním konceptu“.
V Mahlerovi najdete osamělost, bolest a touhu a to vše je spojeno v této choreografii, stejně jako na druhé straně humor.

Co plánuje vaše skupina do budoucna?
Plánování do budoucna: práce – práce – produkce, turné a práce…

Foto: Per Victor

VAŠE HODNOCENÍ

A jak byste představení hodnotili vy?

Hodnoceno 0x

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: