Taneční filmy skupiny Filigrán

V rámci festivalu Natřikrát, konaného ve dnech 3.–7. října 2015, kdy proběhla první část přehlídky s názvem Nádech k dvacátému výročí Filigránu, došlo i na promítání tanečních filmů této skupiny v brněnském biografu Art. Uvedeno bylo osm krátkých filmů. 

Foto: Filigrán.

Foto: Filigrán.

První z nich s názvem Detail se soustředil na velmi blízké a působivé záběry pohybujícího se mužského těla. Následoval film Věžní, který se odehrával ve skladu kostýmů jako abstraktní duet dvou tanečnic a končil na střeše v lehkém vánku. Večer pokračoval delším filmem Vlněna. Působivý a střihově zajímavý film z prostředí bývalé textilní továrny kladl důraz na detail a náhlou akci, prolínající se se záběry interiéru staré tovární haly. Další snímek Daleko od spícího psa byl záznamem choreografie určené pro jeviště, zkoumal pohyby psa; zaměřil se na detaily lidského těla a v závěru překvapil hrou s kostýmy. Kulička v lese byl krátký animovaný příběh medvěda s kuličkou a nečekanou pointou. Snímek z letošního roku Srnky zkoumal a stylizoval pohyby srnek v lese, nejdříve stojících srnek oděných do bílých oblečků, později ležících v trávě. Závěr patřil zčásti animovanému filmu Ve mně brouk se třemi zvířátky nejdříve se rodícími z papírových slz a následně vzniklými z listů, které se vynoří z knihy čtenáře a postupně se mu zjevují v různých situacích a doprovází jej.

Taneční filmy jsou v Brně ojedinělé, i když některé snímky působily trochu zdlouhavě, tak rozhodně stojí za zhlédnutí a následné srovnání s dalším večerem tanečních filmů v druhé, listopadové části festivalu s podtitulem Výdech, kde budou uvedeny kromě tanečních představení i Ozvěny festivalu Nu Dance fest.

Psáno z veřejné projekce 6. října 2015 v Kině Art Brno.

Natřikrát – mezinárodní festival současného tance 3.–7. října 2015, Brno

www.natrikrat.cz

VAŠE HODNOCENÍ

A jak byste představení hodnotili vy?

Hodnoceno 0x

Témata článku

Filigrán

Kino Art Brno

Tanec

Natřikrát

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

listopad 2020

Po Út St Čt So Ne
26
27
28
29
30
31
1
2 3 4 5
6
7
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23 24
25
26
27
28
29
30 1
2
3
4
5
6
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: