3 otázky pro... Veroniku Kolečkářovou, organizátorku festivalu Natřikrát

3 otázky pro... Veroniku Kolečkářovou, organizátorku festivalu Natřikrát

3 otázky pro... Veroniku Kolečkářovou, organizátorku festivalu Natřikrát

Ve dnech 16. – 21. listopadu 2012 se v Bezbariérovém divadle Barka uskuteční již 14. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla Natřikrát. Při té příležitosti jsme se zeptali na 3 otázky Veroniky Kolečkářové, tanečnice, pedagožky, vedoucí tanečního souboru Filigrán a organizátorky festivalu Natřikrát, která stála u jeho zrodu a stojí tam dodnes. Letos se festival Natřiktrát koná již počtrnácté. To už je pěkná tradice. Když zavzpomínate na první ročníky, tak jaký byl Natřikrát předtím a jaký je teď?
Pro mě je Natřikrát pořád stejný. Je to snaha ukázat v Brně taneční
představení, která nemůžou nebo nechtějí být uváděná na větších scénách
kamenných divadel. Představení, jež jsou součástí Natřikrát, jsou často autorskou výpovědí, hledají svůj osobitý způsob pohybového vyjádření, který občas bývá pro běžné diváky těžce stravitelný i pochopitelný. Ale jako u spousty jiných věcí i na tanec se musí člověk naučit dívat… Natřikrát je festival současného tance, který nabízí brněnskému publiku 3 taneční večery profesionálních tuzemských i zahraničních představení. A poslední večer patří vždy souboru Filigrán, který není zase tak často na profesionální taneční scéně vidět. Součástí něj jsou jak profesionální, tak i amatérští tanečníci. Jak se Filigrán vnímá? A jak se cítí mezi jednotlivými profesionálními tanečními soubory?
Filigrán se nevnímá, neřadí, ani se nesnaží patřit k profesionálům nebo amatérům. Děláme si své tak, jak chceme.
Co je největším lákadlem letošního ročníku? Co by si diváci neměli nechat ujít?
Celý festival bude již tradičně zahájen festivalovou open party v pátek 16. listopadu v kavárně Trojka v Domě pánů z Kunštátu, na které vystoupíme s Filigránem i Malým f a zahraje nám kapela Děti kapitána Morgana. V rámci doprovodného programu proběhne 17. 11. v Galerii 4AM přednáška o současném tanci ve Francii. Přednášet bude a řadou videoprojekcí provede Lucie Sendlerová, studentka Département Danse na Université Paris.
V neděli 18. 11. v divadle Barka vystoupí slovenské tanečnice Anna Sedlačková a Zdenka Brungot Svíteková. Druhý večer 19. 11. se představí brněnská skupina Bardo a hudebníci Florian Tilzer a David Synák s projektem ME-MY. Ve středu  21. 11. festival uzavře Filigrán s choreografiemi Daleko od spícího psa, Odděleno předemHarmonie ist eine Strategie s hudbou Tomáše Vtípila.
Nenechte si ujít ani jeden z pěti večerů!

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: