Tento ročník udělování grantů na MKČR přinesl spoustu nepříjemných konfrontací jak mezi samotnými žadateli, tak mezi členy odborné komise a pracovníky MKČR.
Lucie Štádlerová

Mgr. Lucie Štádlerová vystudovala na Filozofické fakultě UK magisterský program Čeština v komunikaci neslyšících.
Tanci se věnuje od svých osmi let. Nejdříve jen jako tanečnice, později, po absolvování tříletého vzdělávacího cyklu Lektor rytmické, taneční a pohybové výchovy v Pedagogickém centru Brno, začala vyučovat. Pedagogicky a choreograficky byla aktivní především v tanečním ateliéru o.s. Pernula Třebíč. Kurzy pro dospělé začátečníky a mírně pokročilé vede i v Praze.
V roce 2010 a 2011 byla v rámci projektu DEAFDANCE hlavní lektorkou a koordinátorkou tanečních kurzů pro neslyšící děti a studenty. Projekt vyvrcholil závěrečným představením Tanec Na Zábradlí, kde neslyšící tanečníci vystoupili. Ve výuce pohybové a taneční výchovy pokračuje na ZŠ pro sluchově postižené v Radlicích.
V letech 2007 a 2008 byla hlavní organizátorkou festivalu Roztančená Třebíč, který se snaží o propojování jednotlivých umění, pořádá různé taneční semináře a integruje do pohybu různě handicapované děti.
Redaktorkou Tanečních aktualit je od roku 2008, příležitostně publikovala v časopisech Pampam a Litenky – Literární novinky.
Texty autora
As Long as We Dance – Manifest tance a žen
Studio Hrdinů uvedlo inscenaci As Long as We Dance, autorskému počinu mezinárodně etablované polské konceptuální choreografky Renaty Piotrowské-Auffret. Ke spolupráci přizvala šest tanečnic, žen a matek žijících v Čechách.
Vyletět z hnízda
Když byl svět ještě zcela „normální“, bylo devízou některých tanečních škol, speciálně Konzervatoře Duncan centre nebo katedry tance HAMU, že studenti mohli v rámci smluvních programů vycestovat na stáž do zahraničí.
Rapture – O ženských touhách pohledem mužů
Očekávanou událostí festivalu PUSH Dance, bylo představení Rapture, společné dílo Jiřího Bartovance a Nicoly Mascii působících ve světoznámém německém souboru Sasha Waltz & Guests...
Krátké bilancování nad rokem 2021
Je zde poslední středa v roce 2021 a my tentokrát místo pravidelného sloupku přinášíme malou bilanční anketu. Zeptali jsme se několika souborů, jaký pro ně byl začátek sezony, co bylo těžké, co je potěšilo, jaké mají výhledy do nového roku.
Resistanz – Film s naléhavou výpovědí
Po loňském velmi úspěšném uvedení Kreatur Sashy Waltz v podání studentů Konzervatoře Duncan centre, Jiří Bartovanec, který dílo se studenty nastudoval, založil nový festival nazvaný PUSH Dance.
S Bárou Látalovou, Zden Brungot Svítekovou a Věrkou Sagulovou o tom, jak se v tanci vytváří mosty mezi dvěma světy – slyšících a neslyšících
V září oslavila Ostružina pět let svého působení a připravila si pro diváky netradiční překvapení. Dvě ze šesti inscenací nabídla ve verzi v českém znakovém jazyce, aby tak otevřela možnost neslyšícím dětem vstoupit do světa tance a fantazie v Karnevalu zvířat a Kozích kravinách.
Škatulení – Děti ve víru krabic
Zkušená autorka dětských představení, Mirka Eliášová, přinesla novou interaktivní hru, která volně navazuje na její předchozí kus Svět z papíru. Tentokrát není v hlavní roli samotný papír, ale papírové krabice.
Résiste, Voyerky, L'Avis Bidon – Humor i vážná sdělení v cirkusovém šapitó
Po velkém úspěchu Tatiany-Mosio Bongongy, která festival navštívila v roce 2019 a zahájila tak šestnáctý ročník Letní Letné přechodem na laně nad Vltavou, letošní ročník také otevřela provazochodkyně.
KoresponDance 2021 aneb Umění pod širým nebem
Festival KoresponDance patří především k létu na Vysočině, konkrétně ke Žďáru nad Sázavou, kdy se otevírají brány zahrad i vnitřních prostor zámku a odehrávají se site specific, taneční, pohybová i novocirkusová představení.
Léto v Praze aneb Festival Za dveřmi potřinácté
Pokud v létě zůstáváte v Praze, můžete navštívit pár dobrých festivalů, jako je třeba ten Za dveřmi. Festival plný pouličního umění, pohybu, akrobacie, hudby a světelných efektů.
Tanec okem kamery aneb Jak nepříznivé podmínky donutily tanečníky jednat
Se sdílením na Zoom a online debatami se v průběhu pandemie roztrhl pytel. Jak jinak se také vypořádat s tím, že umělec zvyklý stát na jevišti a interpretovat svoji tvorbu před živým publikem najednou nemůže vůbec nic.
NEJČTENĚJŠÍ
POSLEDNÍ KOMENTÁŘE
Markéta Tomcová
Dobrý den,k mému údivu čtu, že jste chybné informace ve své recenzi opravila, ale bohužel tomu tak není!
V…
Variations of Dreams – Zdařilý premiérový večer
Lenka Trubačová
Dobrý den,děkuji za váš komentář - v recenzi jsem to upravila. Děkuji za anotaci - škoda, že nebyla uvedena v…
Variations of Dreams – Zdařilý premiérový večer
Monika Štarková
Krásný den přeji.Připadá mi poněkud smutné, že jeden z mála lidí, který nepochopil, jaké chtěla autorka předat…
Variations of Dreams – Zdařilý premiérový večer
Nela Štarková
Dobrý den,ráda bych se vyjádřila k vaší recenzi na představení uvedené Pražskou taneční konzervatoří 8.5.2022. Jsem…
Variations of Dreams – Zdařilý premiérový večer
Josef Bartoš
Právě jsem si to přečetl a musím „ocenit“ odvahu PR oddělení tam vůbec mou recenzi zmiňovat. Skutečně odvážné by ale…Pochybné bpm lapající po dechu…
JK
Mohu garantovat, že v prostředí tance nejsem nijak známou a vysloveně činnou osobou. Vše hodnotím z pozice vnějšího…Pochybné bpm lapající po dechu…
Lenka Trubačová
Dobrý den. Je to opraveno. S pozdravem LTVariations of Dreams – Zdařilý premiérový večer