DLE 2013: Několik otázek pro Agurtzane Pérez Olórizovou, další z hvězd veletrhu

DLE 2013: Několik otázek pro Agurtzane Pérez Olórizovou, další z hvězd veletrhu

DLE 2013: Několik otázek pro Agurtzane Pérez Olórizovou, další z hvězd veletrhu

Hana Galiová Autor: Hana Galiová
Velká událost – druhý ročník tanečního festivalu a veletrhu v Brně Dance Life Expo 2013 – se koná již tento víkend. Agurtzane Pérez Olórizová se tohoto festivalu zúčastnila už v loňském roce a letos bude znovu jednou z jeho hlavních hvězd. Taneční aktuality jí při této příležitosti položily několik otázek... Jak byste popsala festival Dance Life Expo?
Je to skvělý taneční festival, kde mají lidé mnoho šancí vidět, cítit a ochutnat kvalitu současného tanečního světa zde v Brně. Jde o výjimečnou příležitost objevit rozmanitost tanečních technik, představení, projektů, projekcí, konferencí a jiných možností, které festival nabízí.   Můžete nám říct něco o vašem tanečním stylu a o zaměření workshopů, které povedete?
To, co dělám, nevychází pouze z jedné metody. Jde o kombinaci různých stylů a emocí, se kterými jsem měla možnost experimentovat během své kariéry, s mými vlastními kreacemi. Hlavním cílem je brát tanec jako tanec, a ne jen jako trénink.
V současné době pomáhám jako učitelka a asistentka při několika choreografiích souboru Balet Praha Junior a jsem uměleckou vedoucí skupiny Baby Balet Praha, tvořené mladšími studenty konzervatoře Taneční centrum Praha.   Jaká je atmosféra na workshopech? Je jiná na festivalu než při workshopech, které se konají jinde?
Atmosféra je velmi pozitivní, vzrušující a inspirativní. Často jsou přítomna velká očekávání.
Podle mého názoru je mnoho lidí, kteří se zúčastní workshopů, zvyklých pracovat v jednom směru, stylu nebo s jedním cílem. Festival jim nabízí jedinečnou příležitost zkusit něco jiného, co nikdy předtím nedělali. Je to jistě nová a osvěžující zkušenost. Je to jedna ze zvláštností a zajímavostí, které festival nabízí.    Kdo si myslíte, že je běžný festivalový návštěvník?
Jedná se v podstatě o lidi, kteří jsou nějakým způsobem spojeni se světem tance: profesionální tanečníky, začátečníky, učitele, choreografy, producenty, režiséry a další, anebo o lidi, kteří opravdu milují tanec.   Doporučila byste návštěvu této akce?
Absolutně ano. Jednoduše proto, že je to skvělá příležitost, jak poznat mnoho druhů nových zážitků a zkušeností, které není snadné ve střední Evropě nalézt na jednom místě.    Co si myslíte, že stojí za vidění?
Všechno, co lze, protože jen tak budete schopni utvořit si pevný názor na to, co se vám líbí a co opravdu chcete dělat.   Poslední otázka... Předpokládám, že vaše jméno je pro Čechy těžko vyslovitelné. Jak vás obvykle oslovují? Máte nějakou přezdívku?
Je to baskické jméno, a dokonce i ve Španělsku mám někdy stejný problém. Obvykle mě lidé oslovují Agur, aby to bylo jednodušší.

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: