Mistr světa ve stepu Alexander Ostanin na Dance Life Expo

Mistr světa ve stepu Alexander Ostanin na Dance Life Expo

Mistr světa ve stepu Alexander Ostanin na Dance Life Expo

Hana Galiová Autor: Hana Galiová
V pátek 7. listopadu 2014 se otevřou brány veletrhu tance Dance Life Expo 2014, který v Brně potrvá až do neděle 9. listopadu. Jedním z vystupujících bude i mladý stepař Alexander Ostanin, mistr světa ve stepu z roku 2012. Přinášíme rozhovor o jeho začátcích, o podpoře rodiny a o tom, za jak dlouho mu začíná step chybět… V Brně na Dance Life Expo 2014 budete v několika rolích. Jako lektor stepařského workshopu i jako porotce soutěže Tap Dance Cup DLE. Na co se víc těšíte?
Těším se úplně na všechno. Na stepaře, jak budou předvádět své tvrdě natrénované choreografie, na to, že jim na lekcích budu moci předat to nejlepší, a hlavně na setkání s nimi, celkovou atmosféru akce. Nyní se ale vrátíme k vašim začátkům. Co vás na stepu zaujalo a kdy jste se rozhodl věnovat se mu naplno? 
Do deseti let jsem hrál aktivně basketbal. Potom mi soused jednou řekl, ať s ním jdu na taneční lekci. Okamžitě mě to zaujalo a už nepustilo. Na stepu mě nejvíc bavilo, že nejen tančím, ale jsem vlastně i hudebníkem. Vedl vás někdo k tanci? 
Z mé rodiny jsem jediný, kdo se věnuje nějakému typu umění. Ale všichni mě hodně podporují a líbí se jim, co dělám. Bylo těžké pravidelně trénovat? Někdy mají mladí lidé i jiné zájmy a je pro ně náročné věnovat veškerý čas jedné věci. Bylo to u vás stejně?
Ano, samozřejmě. Někdy mě opakování pořád toho stejného pěkně štve. Ale když se náhodou stane, že třeba den nebo dva netančím, okamžitě mi to začne hrozně chybět. Máte ve vašich choreografiích nějaké speciální číslo, které nikdo jiný nezatančí?
Myslím, že ne, ale o to ve stepu, podle mě, ani nejde. Hlavní je spojit stepovou techniku s celkovým tanečním přednesem tak, aby vzniklo číslo, které se mi bude dobře tančit a bude mít něco do sebe. Nedá se to moc dobře vysvětlit, ale zkrátka hlavní pro mě je, abych si užíval, co dělám. Co považujete za svůj největší dosavadní taneční úspěch? A čeho byste ještě chtěl dosáhnout? Jaký je váš současný cíl nebo meta?
Největším úspěchem je pro mě vedle titulu mistra světa ve stepu 2012 vítězství v první řadě ukrajinské verze televizní soutěže So You Think You Can Dance. Do budoucnosti mám cílů několik. Jednak vytvořit svoji vlastní velkou show a jezdit s ní po světě, ale hlavně dál se moct v tanci vzdělávat a předávat svou práci ostatním stepařům. 

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: