Taneční aktuality o nové éře a naději jménem Hithit

Taneční aktuality není třeba představovat. Na poli profesionálního tance působí již přes deset let a s jejich recenzemi se často setkáváme v propagačních materiálech jednotlivců, souborů i velkých festivalů. Časopis na svých webových stránkách v pondělí oznámil, že bude vybírat finanční obnos 50 000 Kč pomocí známé crowdfundingové platformy Hithit.cz. Při této příležitosti jsme se potkali s šéfredaktorkou Lucií Hayashi a PR manažerem Josefem Bartošem, aby nám řekli, proč se on-line magazín rozhodl uspořádat veřejnou sbírku.

Taneční aktuality o nové éře a naději jménem Hithit

Taneční aktuality o nové éře a naději jménem Hithit

Taneční aktuality oslavily minulý rok desetileté výročí a na první pohled se může zdát, že fungují bez větších problémů. Proč tedy žádáte veřejnost o finanční podporu?
Lucie Hayashi:
Požádat veřejnost o finanční pomoc jsme se rozhodli po dvou velmi negativních zprávách. První bylo oznámení Magistrátu hl. m. Prahy o zrušení finanční podpory pro vydávání časopisů. Tou druhou byly výsledky grantů na Ministerstvu kultury ČR. Přestože jsme obdrželi velmi vysoké bodové hodnocení, částka, která nám byla nakonec přidělena, jen s obtížemi pokryje běžné provozní náklady. O rozvoji našich aktivit tak nemůže být ani řeč.
Josef Bartoš: O modernizaci našich webových stránek navíc uvažujeme dlouho, i veřejnost nám pokládá dotazy, kdy už bude nový web. Má to i své praktické důvody – aktuální struktura stránek je velmi zahlcená, a proto některé prvky nefungují tak, jak by měly. Rádi bychom také propojili web Tanečních aktualitDatabází tance a přenesli některé části právě tam. Díky tomu by vznikl uživatelsky příjemný a přehledný portál.
 

Bylo to s finanční podporou vždy složité?
L. H.:
Zpočátku Taneční aktuality žádnou podporu neměly. Časopis vznikl jako nápad tří zapálených studentek taneční vědy na pražské HAMU, které se po zrušení časopisu Taneční listy rozhodly, že to jen tak nenechají. Po prvních měsících jsme požádaly o grant a s překvapením zjistily, že nám ho „přiklepli“. Velkou motivací bylo, že Taneční aktuality získávaly podporu z veřejných rozpočtů každoročně. Přineslo to možnost rozšíření služeb i redakce. Nutno ale dodat, že bez našeho osobního vkladu, nadšení a zapálení všech by tu Taneční aktuality už nebyly. Nyní se ale skutečně nacházíme na křižovatce, kdy je čas vytvořit z koníčku profesionální médium, aby mohlo nadále kvalitně sloužit oboru, a k tomu potřebujeme každou korunu. 

Na co přesně vybrané peníze hodláte použít?
P. B.: Na Hithitu chceme požádat o peníze výhradně na tvorbu nových webových stránek. Vznikly před deseti lety a jejich současný stav je téměř neúnosný. Jejich přeplněný a nepřehledný obsah bije do očí. Chceme portál odlehčit a dopřát mu nový a svěží vzhled. Každý, kdo nám přispěje, se může těšit na nevšední odměny a stát se součástí celého projektu. Zároveň s vyhlášením kampaně na Hithit.cz chceme oznámit konkurz na nový webdesign Tanečních aktualit a s tím spojenou modernizaci loga.
Nový web je přitom velký závazek. Čekají nás desítky a desítky hodin konzultací i debat nejen nad novým designem, ale také nad funkční strukturou a obsahem. To stojí samozřejmě čas a peníze. Redesign se může zdát jako nadstandard. Je to ale důležitá věc pro zpříjemnění prostředí pro naše čtenáře a pro usnadnění ovládání. Budeme potřebovat peníze na vytvoření grafického designu, nákup nového redakčního systému, vytvoření nové přehledné struktury webu a mnoho dalšího.
L. H.: Nejedná se ale jen o grafiku nebo design. Redakce plánuje na novém webu také různé inovace, jako je zavedení interaktivního samovyplňovacího tanečního kalendáře nebo programu akcí (workshopy, konkurzy, kurzy apod.), jednoduché a intuitivní vyhledávání představení i článků, snadno dostupný archiv a v neposlední řadě atraktivní platformu diskusí či komentářů pro čtenáře.

Kdy se na nový web můžeme těšit?
P. B.:
Kompletní nová verze webových stránek bude spuštěna začátkem roku 2018.

Témata článku

Josef BartošLucie HayashiTaneční aktuality

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: