Tři otázky pro Krepsko

Krepsko, mezinárodní soubor mimického divadla založený v roce 2001 v Praze okolo skupiny absolventů a stážistů pražské katedry nonverbálního divadla AMU. S neotřelým humorem, ve stopách kvalitního tradovaného řemesla českých mimů a s novodobými technikami pohybového divadla se tato skupina dostala záhy mezi oblíbené hosty celé Evropy. Do Prahy přijíždí v rámci festivalu Malá inventura 2015 po několika letech se svou úspěšnou inscenací Mad Cup of Tea, těšit se na ni můžeme 16. února ve Varnsdorfu v Městském divadle, 18. února v ostravském Cooltouru nebo 20. února v pražském NoD. Co se dělo mezi tím, co jsme Krepsko na našich scénách neviděli, jsme se zeptali vedoucí souboru Linney Happonen.

Foto: Roman Blinka

Foto: Roman Blinka

Lucie Hayashi Autor: Lucie Hayashi

Několik let jsme vás v České republice neviděli… Proč? Čím jste se zabývali?
Není zde žádné dramatické proč a proto. Jednoduše jsme hráli tam, kam jsme byli zváni. Loni například v Estonsku, Izraeli, Polsku, Německu, Dánsku a Finsku. Také jsme za posledních pár let vytvořili tři nové větší produkce, které jsme v Čechách zatím neuvedli, stejně jako nějaké menší projekty (Bistro Beyond, Edgar’s Echo, Hotel Misery de Luxe).

Přijíždíte znova se svým úspěšným Mad Cup of Tea. Změnilo se něco v tomto představení od premiéry během těch mnoha let hraní? Například v návaznosti na reakce publika v různých zemích.
Letos je desáté výročí této inscenace! Myslím, že esence tohoto díla je stále stejná – čaj, tango a visutá hrazda. Nejvíce se inscenace změnila v roce 2007, kdy jsme ji museli přeobsadit a použít například tři muzikanty místo dvou. Jinak je to stále stejné a pokaždé trochu jiné. Jako u všech našich inscenací, aby zůstaly živé, neustále se trochu mění.

Jaké jsou vaše další plány a projekty? Uvidíme vás teď v Čechách častěji?
Doufejme! Moc rádi přijíždíme hrát tam, kde to všechno začalo. Pořád někde pod povrchem bublají nové nápady, dalším naším krokem bude vyzkoušet některé z nich během rezidenčního pobytu ve Francii. A hlavně – příští rok uplyne 15 let od vzniku Krepska, tak doufáme v nějaké brzké oslavy! Moc se do Prahy těšíme!    

Foto: Roman Blinka

Témata článku

KrepskoLinney HapponenMad Cup of Tea

Divadlo NoDKulturní centrum CooltourMěstské divadlo Varnsdorf

Nonverbální divadloNový cirkusTanec

Malá inventura

DIÁŘ PŘEDSTAVENÍ

duben 2021

Po Út St Čt So Ne
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
DEJTE NÁM TIP NA PŘEDSTAVENÍ

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: