Tři otázky pro Krepsko

Krepsko, mezinárodní soubor mimického divadla založený v roce 2001 v Praze okolo skupiny absolventů a stážistů pražské katedry nonverbálního divadla AMU. S neotřelým humorem, ve stopách kvalitního tradovaného řemesla českých mimů a s novodobými technikami pohybového divadla se tato skupina dostala záhy mezi oblíbené hosty celé Evropy. Do Prahy přijíždí v rámci festivalu Malá inventura 2015 po několika letech se svou úspěšnou inscenací Mad Cup of Tea, těšit se na ni můžeme 16. února ve Varnsdorfu v Městském divadle, 18. února v ostravském Cooltouru nebo 20. února v pražském NoD. Co se dělo mezi tím, co jsme Krepsko na našich scénách neviděli, jsme se zeptali vedoucí souboru Linney Happonen.

Foto: Roman Blinka

Foto: Roman Blinka

Lucie Hayashi Autor: Lucie Hayashi

Několik let jsme vás v České republice neviděli… Proč? Čím jste se zabývali?
Není zde žádné dramatické proč a proto. Jednoduše jsme hráli tam, kam jsme byli zváni. Loni například v Estonsku, Izraeli, Polsku, Německu, Dánsku a Finsku. Také jsme za posledních pár let vytvořili tři nové větší produkce, které jsme v Čechách zatím neuvedli, stejně jako nějaké menší projekty (Bistro Beyond, Edgar’s Echo, Hotel Misery de Luxe).

Přijíždíte znova se svým úspěšným Mad Cup of Tea. Změnilo se něco v tomto představení od premiéry během těch mnoha let hraní? Například v návaznosti na reakce publika v různých zemích.
Letos je desáté výročí této inscenace! Myslím, že esence tohoto díla je stále stejná – čaj, tango a visutá hrazda. Nejvíce se inscenace změnila v roce 2007, kdy jsme ji museli přeobsadit a použít například tři muzikanty místo dvou. Jinak je to stále stejné a pokaždé trochu jiné. Jako u všech našich inscenací, aby zůstaly živé, neustále se trochu mění.

Jaké jsou vaše další plány a projekty? Uvidíme vás teď v Čechách častěji?
Doufejme! Moc rádi přijíždíme hrát tam, kde to všechno začalo. Pořád někde pod povrchem bublají nové nápady, dalším naším krokem bude vyzkoušet některé z nich během rezidenčního pobytu ve Francii. A hlavně – příští rok uplyne 15 let od vzniku Krepska, tak doufáme v nějaké brzké oslavy! Moc se do Prahy těšíme!    

Foto: Roman Blinka

Témata článku

KrepskoLinney HapponenMad Cup of Tea

Divadlo NoDKulturní centrum CooltourMěstské divadlo Varnsdorf

Nonverbální divadloNový cirkusTanec

Malá inventura

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: