Tanec Praha

SWAN LAKE SOLO – Když se tanec stává politickým

V rámci pražského programu 35. ročníku festivalu TANEC PRAHA se na prknech Divadla PONEC prezentovala Olga Dukhovnaya. Ve své interpretaci klasického baletu Labutí jezero vyvrací plno představ, které o Čajkovského baletu máme.

Divadlo Ponec zve na derniéru inscenace Korekce

V Ponci – divadle pro tanec bude 9. května od 20 hodin naposledy k vidění inscenace Korekce. S diváky a jevištěm se rozloučí počin taneční skupiny VerTeDance v režii Jiřího Havelky, provázený živou hudbou Clarinet Factory.

Šest otázek k jubileu Yvony Kreuzmannové

Šedesát, to je v mnoha ohledech pomyslná hranice úspěchu. Třeba ve znalostních testech nebo grantových žádostech. Je to hranice, která dělí nadprůměrné od průměrných. 

Úvahy nad psaním o tanci

Dne 24. dubna 2022 proběhne v Praze a online otevřená panelová diskuse, která se bude zabývat postavením tanečního kritika v Evropě. Jaké jsou podmínky, překážky a radosti psaní o tanci a co přináší teoretická reflexe rozvoji tanečního umění.

Kulatý stůl o Tanci Praha

Dne 24. září 2020 se v divadle Ponec konala debata umělců se zástupci organizace Tanec Praha z. ú., která dlouhodobě ovlivňuje taneční scénu v ČR, o jejím postavení, vlivu, plánech a vizích. 

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE