Zahraničí

Wayne McGregor oceněn rytířským řádem Britského impéria

Dne 14. června 2024 byl zveřejněn seznam osobností, nových držitelů a držitelek řádů Britského impéria. Mezi oceněnými je i choreograf Wayne McGregor, jemuž byl udělen rytířský titul (Knight Bachelor) za průkopnictví a přínos v oblasti tance.

Dánský Den Kongelige Ballet hledá nové umělecké vedení

Tanečník a choreograf Nikolaj Hübbe na začátku května 2024 oznámil, že po šestnácti letech opustí pozici uměleckého šéfa předního dánského baletního souboru Den Kongelige Ballet (Dánský královský balet). Smlouva mu vyprší v roce 2026.

Zemřel Steve Paxton, tvůrce kontaktní improvizace

Dne 21. února zemřela klíčová postava tance 20. století, experimentální tanečník a choreograf, který stál u zrodu Judson Dance Theatre a vytvořil partnerskou techniku kontaktní improvizace.

Prix de Lausanne zná své letošní laureáty

Letošní, v pořadí 52. ročník mezinárodní baletní soutěže Prix de Lausanne zná od soboty 3. února své vítěze. Z dvacítky finalistů si devět mladých tanečnic a tanečníků odneslo stipendia na jedné z vybraných partnerských baletních škol.

Na Databázi tance se nově můžete informovat o zahraničí

Portál Databáze tance, kde najdete akce, příležitosti, organizace a lidi na jednom místě, se doposud zaměřoval na české taneční dění. Nyní přichází s novinkou – kompletním přehledem zahraničních databází a informačních webů. 

Jubilejní World Ballet Day 2023

V tomto roce se již podesáté oslaví World Ballet Day neboli Světový den baletu. Ten letos připadl na středu 1. listopadu a jako již tradičně nechá diváky skrze internetové online streamy nahlédnout do zákulisí světových baletních souborů od Austrálie přes Evropu až po Ameriku.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE