Ailey Dance Company spustila taneční přenosy a online výuku. Chceme potěšit mysl i ducha, říká umělecký šéf

Alvin Ailey Dance Company pod záštitou Ailey Organisation spustila volně přístupné přenosy tanečních představení. Jako první je možné zhlédnout slavné dílo Revelations (Zjevení) amerického choreografa Alvina Aileyho, jež je považováno za klasiku taneční moderny, a letos slaví 60 let. Bude možné se zapojit také do online výuky či workshopu k představení.

Revelations (Alvin Ailey Dance Company).

Revelations (Alvin Ailey Dance Company).

„Věřím, že tanec vzešel od lidí a měl by se vždy navracet k lidem,“ cituje soubor Alvina Aileyho. „Doufáme, že Ailey Dance Company se podaří přenést radost v těchto nejistých časech až k vám,“ uvádí uskupení svůj online program.

Pod hlavičkou projektu Ailey All Acces je od 30. dubna zpřístupněna plná verze choreografie Revelations, přidají se také krátkometrážní taneční filmy a virtuální výuka.  „Víme, že si nemůžete na tanečníky Ailey zajít do divadla, rozhodli jsme se proto zajistit, abyste se stále mohli radovat z krásy tance tím, že budete moci představení zhlédnout virtuálně. Jsme nadšení, že s vámi můžeme po omezenou dobu sdílet plné verze představení,“ uvádí soubor.

Alvin Ailey American Dance Theatre vytvořilo k dílu Revelations také workshop, na krátkém videu vyučuje fragmenty z choreografie tanečnice Hope Boykin. Alvin Ailey navíc pořídilo výpovědi svých tanečníků o tom, co pro ně znamená tancovat Revelations.

„Alvin Ailey vytvořil modlitební rituál o překonávání nepřízně osudu skrze naději a víru. V této době je příhodné, že přenášíme právě Revelations. Jsem si jistý, že by byl pyšný, že na sebe bereme tuto výzvu a chopili jsme se příležitosti prozkoumat nové způsoby, jak potěšit srdce, mysl a ducha transformativní silou tance,“ vysvětlil umělecký šéf souboru Robert Battle výběr představení.

Série přenosů bude pokračovat 2. dubna choreografií Saa Magni Ynicka Lebruna, a pak každý další čtvrtek, respektive pátek (v našich zeměpisných šířkách bude představení k dispozici vždy od páteční jedné hodiny ranní). Další představení, která budou postupně zveřejněna v plné verzi, jsou Where There Are Tongues Bradleyho Shelvera nebo Divining Judith Jamison.

 

Témata článku

Revelations

Alvin Ailey Dance Company

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: