Kaffeeklatsch – Holektiv se přesunul z divadla do kavárny

S ohledem na přetrvávající koronavirová opatření se soubor Holektiv rozhodl zpracovat představení Kaffeeklatsch do audiovizuální podoby. Autorky přenesly představení do prostoru kavárny, která, stejně jako divadla, musí být až na výdejová okénka uzavřena. Speciální online verzi představení s tancem, akrobacií a kávou mohou diváci zhlédnout od 12.března do 16.dubna 2021.

Kaffeeklatsch – Holektiv se přesunul z divadla do kavárny

Kaffeeklatsch – Holektiv se přesunul z divadla do kavárny

,,Už v březnu jsme se rozhodly neposkytovat záznamy našich představení z divadelního sálu. Místo toho se snažíme po celou dobu hledat jiné, atraktivnější formy, jak být i přes restrikce s diváky alespoň nějak v kontaktu. Od nového roku proto nabízíme pravidelné online ranní rozcvičky a večerní taneční lekce. V prosinci jsme uvedly online zkrácenou verzi nového představení Vrány, abychom diváky nechali nasát atmosféru a zároveň neprozradili vše. Nyní jsme pro ně připravili speciální verzi představení Kaffeeklatsch. Vzhledem k tématu inscenace, a k tomu, že jsou kavárny také uzavřeny, jsme se rozhodly přenést představení do kavárny Kolektor v prostoru Veletržního paláce a kameře jej více přizpůsobit," říká Andrea Vykysalá, interpretka a producentka.

Kaffeeklatsch byl poprvé uveden v roce 2017. Od té doby se dočkalo představení mnoha repríz po celé České republice i v zahraničí. Těsně před vypuknutím koronavirové pandemie bylo představení uvedeno na italském festivale Officine CAOS. Poslední pražská repríza proběhla venku na dvoře divadla La Fabrika v září - chvíli předtím, než byla divadla u nás uzavřena.

,,Kaffeeklatsch je představení, které nás i po mnoha odehraných reprízách neuvěřitelně těší. Stále v něm nalézáme nové věci, odkazy a narážky na současnost i minulost, je stále aktuální. Je pro nás výzvou přizpůsobovat ho jiným prostorům- venkovním, anebo nedivadelním. Věříme, že i na diváky může speciální uvedení z kavárny zapůsobit a že je v neposlední řadě potěší a pobaví. Protože v těchto časech potřebujeme chvíli odreagování všichni,‘‘ uvádějí shodně E. Stará, K. Křížková a A. Vykysalá.

Diváci obdrží po zakoupení elektronické vstupenky přes portál GoOut odkaz, přes který se budou moci na představení od 12. března do 16. dubna kdykoliv podívat, třeba i opakovaně. Po uplynutí lhůty přestane být odkaz aktivní. Vstupenky bude možné kupovat od 12. března do 16. dubna.

Témata článku

Kaffeeklatsch

Holektiv

Nový cirkus

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: