Pátý ročník taneční soutěže Naruby v Divadle na Orlí

Pátý ročník taneční soutěže Naruby v Divadle na Orlí

Pátý ročník taneční soutěže Naruby v Divadle na Orlí

Již popáté se v brněnském Divadle na Orlí sejdou 1. prosince 2018 tanečníci z České republiky a zahraničí. Taneční soutěž Naruby nabídne i tentokrát choreografie skupin a sólistů.

„Soutěž je zvláštní především svými pravidly. Na tom, že se bude soutěžit ve dvou hlavních kategoriích (klasickém a moderním tanci) by nebylo nic neobvyklého. Pro dodržení záměru soutěže je však nutné, aby hudebním podkladem pro  kategorii klasického tance byla tvorba nového milénia, tedy s datem ,narození‘ po roce 2000. Naopak pro splnění soutěžních požadavků druhé kategorie je nutné tančit na hudbu klasickou. Pro lepší srovnatelnost výkonů soutěžících jsou zavedeny podkategorie, které jsou rozděleny podle věku tanečníků a také dle toho, zda soutěží ve skupině nebo pouze jako sólista. Na rozdíl od většiny tanečních soutěží rovněž není pro porotu prvním hodnotícím kritériem technika, ale kreativita, výraz a soulad tance a hudby, což by mělo zajistit, aby hudba nebyla jen nutným ,doplňkem‘ vystoupení, ale rovnocennou skladebnou součástí choreografie. Proto jsou do poroty pozváni nejen mistři tance, ale i umělci z ostatních uměleckých oborů, zejména hudebníci,“ dodávají zástupci soutěže Naruby.
Nebude se však pouze soutěžit. Den před samotným utkáním základních uměleckých škol, soukromých tanečních škol a skupin či jednotlivců se mohou účastníci i široká veřejnost účastnit několika workshopů. Kromě výše uvedeného jsou pro výherce soutěže připraveny ceny od mnoha partnerů. Vyhlášen bude také absolutní vítěz soutěže (držitel tzv. Grand Prix), který bude vybírán napříč všemi kategoriemi a nejlépe naplní samotnou myšlenku soutěže.

Zdroj: Řetězová reakce

Témata článku

Divadlo na Orlí

Brno

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: