
„Stejně tak je výjimečné technické a výtvarné řešení vlastního hracího prostoru, který umožní použití originálních divadelních prostředků, vytvářejících magický a poetický prostor pro divadelní akci,“ dodává Štourač.
Divadelní představení vzniká po dobu 3 týdnů ve spolupráci s dvacítkou mladých lidí z celého světa (letos z 8 evropských zemí – Polsko, Česká republika, Slovensko, Itálie, Švýcarsko, Rusko, Řecko a Německo), studentů a absolventů uměleckých škol, herců, tanečníků, performerů, výtvarníků a muzikantů pod vedením členů divadla a v režii uměleckého vedoucího souboru Pavla Štourače.
„Vizuálně pohybové představení s živou kapelou, originálním výtvarným řešením a specifickým pohledem pro diváky je pro členy Divadla Continuo zároveň otevřením nové etapy tohoto specifického divadelního žánru na přelomu druhé dekády jeho divadelních aktivit v netradičních prostorech,“ vysvětlují organizátoři.
Během uplynulých ročníků se projekt odehrával na mnoha místech blízkého či vzdálenějšího okolí Malovic, kde Divadlo Continuo sídlí od roku 1995. Projekt se uskutečnil v zahradách a vodním příkopu renesančního zámku Kratochvíle, na hladině rybníka Otrhanec v Malovicích, v prostorách zemědělského dvora Rábín, v bývalé cihelně ve Vodňanech, v Písecké galerii Sladovna i v jedoucím vlaku lokální tratě Netolice - Malovice. Pro letošní rok se tvůrci Divadla Continuo rozhodli pracovat přímo v prostoru, kde divadlo sídlí, na Švestkovém Dvoře, kde v rámci rekonstrukce prostor, která byla dokončena přesně před rokem, v létě 2016, vznikl ve dvoře statku prostor pro divadelní tvorbu, tvořený sevřenou dvoranou, kterou ze tří stran obklopují patrové ochozy pro diváky.
Více informací na www.continuo.cz nebo www.svestkovydvur.cz
Zdroj: Divadlo Continuo
Josef Herman
Milé dámy,papír, net, podcast, blog a cokoli dalšího si vymyslíte, to jsou přece jen média sloužící komunikaci v té…
Přestat se zdržovat nesmysly aneb Co s kritikou v éře nových médií