24. Divadelní Flora: Namísto dvanácti květnových dnů deset podzimních týdnů

Jeden z nejvýznamnějších středoevropských divadelních festivalů se z tradičního květnového termínu přesouvá na podzim. Pořadatelé Divadelní Flory věří v pozitivní efekt očkování a rádi by se s diváky na olomouckých scénách potkávali nestandardně dlouhou dobu.

24. Divadelní Flora: Namísto dvanácti květnových dnů deset podzimních týdnů

24. Divadelní Flora: Namísto dvanácti květnových dnů deset podzimních týdnů

Divadelní Flora byla nejprve z května 2020 přeložena na listopad, po loňském dvojím zrušení měl 24. festivalový ročník probíhat od 12. do 23. 5. 2021. Ačkoli bylo jarní hostování všech klíčových hostů závazně potvrzeno již před Vánocemi, rozhodli se pořadatelé DF oslovit všechny účinkující i partnery akce znovu a kompletní festivalový harmonogram – v důsledku nepříznivých epidemiologických prognóz a s ohledem na start vakcinace proti nemoci covid-19 – přesunout na podzim.

Přehlídka by se letos mohla uskutečnit nejen v neobvyklém termínu, ale i netypickém „protiepidemickém“ módu – desítky programových aktivit 24. DF, zastřešených původním mottem „Krásný nový svět“, chtějí organizátoři rozprostřít do delšího období. Jednotlivé produkce by měly olomoucké scény opanovat od začátku října až do poloviny prosince 2021.

„Pandemie, bohužel, neoslabuje. Protože reálným tématem a nadějí v souboji s ní začíná být vakcinace, začali jsme se všemi zainteresovanými intenzivně jednat o nových termínech. Věříme, že v poslední třetině roku se nám snad podaří dlouho odkládaný živý kontakt špičkových českých i zahraničních divadelníků se zajímavými hosty a návštěvníky festivalu konečně realizovat,“ komentuje pořadatelskou volbu hlavní produkční DF Simona Vičarová.

„Ve chvíli, kdy po většině zahraničních kolegů nemůžeme chtít nezbytné smluvní garance, kdy nám připadá nepatřičné spouštět propagaci a sami nevěříme tomu, že by se akce parametrů Flory dala v květnu realizovat ve smysluplné podobě, jsme museli reagovat rychle. Doufáme, že
s lidmi, kterým Flora chybí, se během podzimu a zimy budeme opět několik týdnů potkávat,“ dodává ředitel festivalu Petr Nerušil.

Do Olomouce se společně s výraznými tuzemskými činoherními soubory chystají také přední německé scény a osobnosti současného středoevropského tance. Konkrétní podobu festivalového programu – včetně finálních termínů – bude Flora s předstihem zveřejňovat a upřesňovat již během jarních měsíců.

Zdroj: Divadelní Flora

Témata článku

Multižánrové

Divadelní Flora Olomouc

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: