Multižánrové

Mezinárodní divadelní festival Venušiny dny 2024

Ve dnech od 22. do 28. dubna uvede pražské divadlo Venuše ve Švehlovce devátý ročník mezinárodního festivalu Venušiny dny. Přehlídka se od roku 2015 snaží měnit zajeté představy o „ženském umění“ – o jakých tématech a jakými prostředky ženy tvoří.

Studio ALTA se připravuje novou sezónu

Studio ALTA sídlící od loňského roku v pražské Libni představuje veřejnosti novou programovou sezónu, ve které oživí své venkovní prostory a libeňské podzámčí.

Blíží se desátý ročník Bazaar Festivalu

Kdo jsou kyber elfové? Co v lidech vyvolává chronickou únavu? Jak lidé vnímají krajinu okolo sebe a mají k ní ještě vůbec nějaký vztah? Jak se ve zběsilé...

Manifest občanů Františsšsšsšsšs

Umělecký spolek Ferst Dadler uvedl 29. října 2023 premiéru Konferentse, ve které si hraje a zkoumá zvukové, pohybové a slovní hranice kontaktu s diváky.

Taneční a divadelní Bazaar Festival slaví 10 let

Bazaar Festival slaví 10 let a ke svému desátému výročí pozval na českou divadelní a taneční scénu mladší generaci umělců a umělkyň ze střední a východní Evropy, kteří kladou důraz nejen na výsledné dílo, ale především na samotnou praxi.

The Falls – Zaslechnout světa tříšť

Pražské Centrum současného umění DOX hostilo ve dnech 24. a 25. ledna českou premiéru projektu The Falls unikátního francouzského umělce Francka Vigrouxe. Tvůrčí tým sjednocený pod názvem Compagnie D’autres Cordes zde hostoval již podruhé. 

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE