420PEOPLE uvedou po třech letech Package

Open-air představení Package tanečního souboru 420PEOPLE bude k vidění 19. července na Václavském náměstí. Legendární Package japonského choreografa Shusakua Takeuchiho se totiž po třech letech vrací do centra Prahy. Představení fyzického divadla o lidech z kancelářského prostředí, nekonečnosti jejich práce s papíry a dokumenty, jejich snech a fantaziích, které nemohou kontrolovat, bude uvedeno 19. 7. od 17.00 do 18.00 hod. a od 19.30 do 20.30 hod. v rámci panevropského projektu Meeting the Odyssey.
Shusaku Takeuchi Package původně vytvořil pro svou skupinu Bodytorium v Nizozemí v roce 1993. V následujících letech se inscenace hrála na mnoha místech po celém světě, vždy v aktuálních verzích upravených pro konkrétní prostředí, právě genius loci daného místa totiž hraje podstatnou roli. V létě 2011 soubor 420PEOPLE představením Package za velkého zájmu přihlížejících zaplnil piazzetu Nové scény Národního divadla úředníky, lejstry, pohybem, energií, rytmem, emocemi…
Package je inscenací o každodenní kancelářské rutině. O lidech, jejichž fungování předurčuje systém: hierarchie na úkor citu, nálad, vlastní iniciativy a emocí. V našem podvědomí jsou ale naprogramovány mnohem silnější zákony – pud sebezáchovy, rozmnožovací instinkt, potřeba vést tlupu, vzpoura, ale i neustálá snaha o získání pozornosti opačného pohlaví. Package je sen o momentu, kdy dokážeme navzdory všem nesmyslným zákonům a předsudkům zareagovat jinak, než jak nám to pravidla stanovují. Co se stane, když se jeden článek kancelářského stereotypu uvolní, kam až lidem dovolí fantazie dojít? A kdo se přidá?
Taneční soubor 420PEOPLE na přelomu let 2006/2007 založili Václav Kuneš a Nataša Novotná – bývalí dlouholetí členové Nederlands Dans Theater Jiřího Kyliána. Ve spolupráci s umělci z různých oborů naplňují svou uměleckou vizi a produkují tvorbu s pomyslnou značkou Made by Czechs. Soubor 420PEOPLE je však zároveň organickou součástí mezinárodní tvůrčí scény a často tráví více času na zahraničních zájezdech než na pražských scénách. Od roku 2009 těší podpoře ze strany Nadace BNP Paribas.

Meeting the Odyssey je společenský a umělecký projekt, který spojuje umělce z 11 různých zemí a ve třech letních sezónách popluje Evropou – od Baltského moře k moři Středozemnímu. Na programu jsou workshopy a společná divadelní představení s cílem spojit lidi prostřednictvím dlouhodobé spolupráce, objevit nové umělecké prostory a kulturní přístupy a dospět ke vzájemnému obohacení účinkujících i diváků. www.420people.org, https://www.facebook.com/420PEOPLE.DANCE.COMPANY http://www.meetingtheodyssey.eu/, http://www.profitart.cz/index.php/en/

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: