9. ročník divadelního festivalu Za dveřmi

9. ročník divadelního festivalu Za dveřmi

9. ročník divadelního festivalu Za dveřmi

Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi přiveze do Prahy už podeváté divadelní podívanou a nabídne klauniádu, pouliční divadlo nebo nový cirkus. Od pondělí 10. do čtvrtka 13. července 2017 se návštěvníci festivalu potkají s akrobaty, tanečníky i hudebníky na Výstavišti Praha Holešovice, v okolí parku Stromovka i v samém centru Prahy. Na ulicích, v prostranstvích i v šapitó. Vstup na festival je zdarma.

Průvod obřích loutek, české premiéry a umělci ze Španělska, Francie, Slovenska či Litvy v doprovodu domácích performerů. „Do letní metropole přivezeme to nejlepší, co nás na mezinárodních či festivalech u nás v Čechách poslední dobou oslovilo. Budeme v ulicích, nedaleko parku i v šapitó,“ zve na festival jeho organizátorka Michaela Holbíková.
Festival Za dveřmi zahájí barevný průvod obřích loutek doprovázených artisty na chůdách v centru Prahy. Pak se dějiště přesune na Výstaviště Praha Holešovice, kde bude festival po celé čtyři dny probíhat. „Ze Španělska jsme pozvali specialisty na klauniády La Industrial Teatrera a energického showmana Adriana Schvarzsteina, kterého naši diváci už dobře znají. Tentokrát přijede se dvěma novými představeními. Zatímco Greenman je improvizovaná oneman show, v Arrived se představí s umělkyní z Litvy a společně vytvoří absurdní a neskutečné situace pro kolemjdoucí,“ představuje program Michaela Holbíková. Kromě Španělů navštíví festival také Francouzi. Zatímco Compagnie Une De Plus přijede ze země galského kohouta, členové souboru Le Cabaret Nomade do Prahy dokočují z Brna a uvedou multižánrový kočovný kabaret v podobě divadla pro jednoho diváka, koncertní představení, storytelling, fotografickou laboratoř či cestovní blešák.
Festival už tradičně představí tvorbu místních umělců. Bude to žonglérské duo Bratři v tricku, pro které není problém zalyžovat si uprostřed července. Jejich pražskou premiéru Běžkařské odysey mohou diváci vidět hned dvakrát. Bratry v tricku doplní Amanitas Fire Theare, V.O.S.A. Theatre, kteří mimo jiné prezentovali Českou republiku na EXPO2010 v Šanghaji či 2016 v turecké Antalyi, nebo například Divadlo Continuo. To zahraje představení pro dospělé i dětskou pohádku. „Chceme, aby na festival mohla chodit celá rodina, a tak jsme se letos ještě více zaměřili na naše nejmenší diváky. Od úterý do čtvrtka bude na Výstavišti dětská zóna v podání Le Cabaret Nomade se storytellingem, malováním či koncerty. A především nemůže chybět divadlo! Po dvou letech jsme opět pozvali slovenské mistry Teatro Tatro, tentokrát s představením pro děti, zamilují si ho ale i všichni rodiče,“ zve Michaela Holbíková.
Teatro Tatro před dvěma lety zpracovalo Mistra a Markétku, tentokrát přijedou do Prahy s představením „pro děti jakékoli výšky a rodiče jakékoli tloušťky“. Cirkus Charms zavede diváky do světa cirkusu, v němž je cokoli možné. Seznámí je s ruským básníkem Danielem Charmsem. Diváci uvidí cvičenou žraločí samici, baletku na laně i žonglování popírající zákony fyziky. Představení Tatro Tatro se bude konat v šapitó a jako na jediné z programu je zpoplatněno.

Zdroj: ArtProm s.r.o.

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: