Absolventská představení konzervatoří ve Stavovském divadle

V průběhu měsíce června se ve Stavovském divadle představí absolventi dvou pražských škol – Taneční konzervatoře hlavního města Prahy a Tanečního centra Praha. Na konci měsíce pak prvně jmenovaná konzervatoř uvede koncert Taneční mládí, na kterém vystoupí studenti od nejnižších až po nejvyšší ročníky. Rovněž vystoupí i zahraniční hosté z Polska a Belgie.
Jako první se ve Stavovském divadle představí 14. června studenti Tanečního centra Praha. „Diváci se mohou těšit na průřez výsledků toho nejlepšího z klasického, moderního a jazzového tance v podání absolventů TCP a zároveň členů Baletu Praha Junior. Letošní představení budou prezentovat nejen díla určená pro studenty 8. ročníku, ale současně uvidíme i nejlepší choreografické etudy nižších ročníků,“ dodávají zástupci konzervatoře.
Absolventské představení Taneční konzervatoře hl. m. Prahy se uskuteční 21. a 22. června. Na rozdíl od minulých let, kdy dostávali absolventi příležitost ukončit studium sólovými úkoly ve větších baletních celcích (v minulém roce v Suite en blanc a Carmina Burana), letošní absolventské představení se vrací k formě tří částí. V první se představí absolventky oboru klasický tanec, které předvedou scénické adagio, které bylo součástí maturitní zkoušky. Dále fresky z baletu Koníček Hrbáček a pas de trois z prvního jednání Labutího jezera. V této části se představí také členové Bohemia Baletu, souboru Taneční konzervatoře hl. m. Prahy, Lenka Maříková a Gaëtan Pires, kteří vystoupí v duetu Odetty a Prince ze druhého jednání Labutího jezera a v pas de deux Diany a Acteona z baletu Esmeralda. První část uzavře premiéra Klasické symfonie Sergeje Prokofjeva v choreografii Jiřího Horáka.
„Druhá část večera bude věnována modernímu tanci. Pro absolventky tohoto oboru a studenty vyšších ročníků nastudovala Alena Drapalíková tři choreografie – Kapky světla, Kánon a Dupání, které uvedeme také v premiéře. Třetí část bude věnována lidovému tanci (domácímu a cizímu), jehož výuka má na Taneční konzervatoři hlavního města Prahy velkou tradici,“ uzavírá vedení konzervatoře.
Do třetice se 28. června uskuteční tradiční koncert Taneční konzervatoře hl. m. Prahy s názvem Taneční mládí, který představí práci školy od nejnižších až po nejvyšší ročníky v celé šíři výuky. Stejně jako každý rok přijedou i letos studenti ze zahraničních škol, v tomto roce z polské Státní baletní školy v Lodži a belgické Královské konzervatoře v Antwerpách. Zdroj: Národní divadlo

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: