Absolventské představení #tovarnanabsolutno dnes v Disku

Absolventské představení #tovarnanabsolutno dnes v Disku

Absolventské představení #tovarnanabsolutno dnes v Disku

Divadlo Disk dnes uvede premiéru absolventského představení #tovarnanabsolutno Moniky Šmídové, studentky druhého ročníku magisterského programu oboru Choreografie na HAMU.  Na základě propojení tance, divadla a nových médií vznikl scénický projekt, jehož autorem je i Tomáš Vavříček, vizuální umělec a student oboru Intermedia na AVU. Účinkují Kamila Mottlová, Pavlína Červíčková, Jiří Waňka, Alexander Sadirov a Ondřej Sochůrek.
Představení je volně inspirované antiutopistickým románem Karla Čapka Továrna na absolutno. „Čerpáme především z motivu zázračného vynálezu, který svými vedlejšími účinky působí na konkrétní postavy a způsobuje u nich nekontrolovatelná duchovní vzplanutí, která nakonec vedou k fanatismu a vytváření vlastních ideologií,“ dodávají tvůrci.
Použitím projekcí a dalších vizuálních prostředků ve spojení s pohybem tanečníků na scéně si tvůrci kladou za cíl vtáhnout diváky do vnitřního světa postav. Soustředí se na skryté duševní stavy a mechanismy, a zhmotňují tak vlastní představu o možné virtuální realitě, která nám zůstává v běžném životě skryta.

Zdroj: Tisková zpráva

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: