Balet Národního divadla a oděvní design Heleny Fejkové v projektu Ballet & Fashion

Balet Národního divadla a oděvní design Heleny Fejkové v projektu Ballet & Fashion

Balet Národního divadla a oděvní design Heleny Fejkové v projektu Ballet & Fashion

Pouze dvakrát bude na jevišti Nové scény Národního divadla k vidění módní show Ballet & Fashion, která proběhne 6. ledna 2017 v 17.00 a 20.00. Umělecký šéf Baletu Národního divadla Petra Zuska a oděvní designérka Helena Fejková spolu již delší dobu spolupracují. Nyní se pokusí hudbou i tancem přiblížit inspirační zdroje vybraných kolekcí z období posledních dvaceti let její tvorby. Choreografie a režie se ujala Zuzana Šimáková za tvůrčího vkladu Petra Zusky, věnovaného odkazu Egona Schieleho s hudebním doprovodem Kristíny Miháľové & The Gang a tanečníků Baletu Národního divadla.

„Tvůrčí příběh Heleny Fejkové je příkladem vytrvalosti a vzdoru, pokory a lásky. Příběh, v němž promlouvá paměť mistrů a mísí se s citlivostí návrhářky s cílem uskutečnit vlastní vizi světa… Uvědomuje si, že i ty sebekrásnější šaty jsou prázdné, pokud nejsou oživeny a nošeny skutečnou osobností,“ říká historička módy a publicistka Jana Máchalová o Heleně Fejkové.
A právě díky myšlence oživit šaty osobnostmi a rozpohybovat je tancem se zrodila spolupráce Heleny Fejkové a uměleckého šéfa Petra Zusky společně s předními sólisty Baletu Národního divadla. Od prvního společného projektu v roce 2006 v Černínském paláci, přes La Défense v Paříži, v čínském Pekingu nebo kyperské Nicosii se uskutečnila řada přehlídek, kterých se účastnili i tanečníci Baletu Národního divadla.
Vážím si jejich profesionality a obdivuji jejich kreativitu. Šatům vdechnou duši a odhalí další varianty prezentovaného modelu. Diváci často sledují nečekané – třeba příběh dámského pláště!“ vysvětluje Helena Fejková.

Zdroj: 2media.cz

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: