Baletní a hudební přehlídka Klosterlin již posedmé v Klášterci nad Ohří

Baletní a hudební přehlídka Klosterlin již posedmé v Klášterci nad Ohří

Baletní a hudební přehlídka Klosterlin již posedmé v Klášterci nad Ohří

Do prostor renesančního zámku v Klášterci nad Ohří se letos opět vrací Baletní a hudební přehlídka Klosterlin. Sedmý ročník nabídne divákům hned dvě koncertní vystoupení operních a baletních sólistů, která se uskuteční 21. května 2015. Dramaturgie přehlídky se letos soustředí na prezentaci tvorby českých hudebních představitelů při příležitosti 125. výročí narození Bohuslava Martinů. Program vedle skladeb Bohuslava Martinů neopomine ani představitele hudebního romantismu Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetanu či zástupce české hudební moderny Leoše Janáčka.
„První ročník přehlídky Klosterlin se uskutečnil již v roce 2009. Impulsem pro její vznik byl nápad prezentovat společně žánry baletu, opery a vážné hudby v regionech, do nichž se přední umělci příliš často nedostanou. Města většinou nemají dostatek prostředků, aby je mohla k hostování pozvat,“ říká Ladislava Jandová, ředitelka projektu. „Přehlídka v Klášterci nad Ohří se každoročně zaměřuje na české autory – od romantické hudby až po současné hudební skladatele, od klasického baletu až po moderní tanec, a každoročně také připomíná významná výročí hudebních skladatelů.
Operní a baletní galavečer s názvem Dvořák – Janáček – Martinů se koná v renesančním sále kláštereckého zámku 21. května. Představí se na něm sopranistka Ivana Veberová, letošní držitelka Ceny Thálie či Jana Foff Tetourová, která se v letošním roce objevila také mezi nominovanými na Cenu Thálie za mimořádný výkon v plzeňském nastudování Aidy. Za klavírního doprovodu Štěpána Kose zazní árie z oper Rusalka, Prodaná nevěsta, výběr z moravské lidové poezie v písních Leoše Janáčka, výběr z písní Bohuslava Martinů či písní Petra Ebena. Program večera obohatí sólisté Pražského komorního baletu uvedením choreografie V mlhách na hudbu Leoše Janáčka v choreografii Petra Zusky a 3. větou Dvořákova Slovanského kvartetu v choreografii Mária Radačovského.
Zdroj: Opera-Balet.cz, s.r.o.

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: