Baletní gala z Národního divadla. Přímý přenos uvede v neděli ČT Art

V neděli 12. dubna 2020 ve 20 hodin uvede ČT Art benefiční přímý přenos Baletního gala z Národního divadla s názvem Protančíme tím. Diváci ho budou moci zhlédnout na televizních obrazovkách a v iVysílání. Živý stream poběží také na facebookové stránce Baletu Národního divadla. Večerem bude provázet člen Činohry ND Radúz Mácha.
 

Baletní gala z Národního divadla. Přímý přenos uvede v neděli ČT Art

Baletní gala z Národního divadla. Přímý přenos uvede v neděli ČT Art

Představí se čtrnáct členů Baletu Národního divadla (Mathias Deneux, Ayaka Fujii, Roger Cuadrado, Alexandra Pera, Tudor Moldoveanu, Radka a Adam Zvonařovi, Francesco Scarpato, Jakub Rašek, Giacomo De Leidi, Giovanni Rotolo, Aya Watanabe, Patrik Holeček, Federico Ievoli) v osmi choreografiích, jejichž autory jsou Viktor Konvalinka, Douglas Lee, Radu Poklitaru, Mauro Bigonzetti, Alejandro Cerrudo, Julien Guerin, Robert Bondara a Eric Gauthier. Na klavír bude tanečníky doprovázet Martin Levický, na violoncello Petr Nouzovský.

Vyjádření Baletu Národního divadla k připravovanému galavečeru:

Jsme si vědomi přínosu, který divadlo pro společnost vždycky mělo a i nyní v této paradoxní situaci má. Divadlo má přesah, komunikuje, ovlivňuje, je duchovní nadstavbou. Přestože nehrajeme, snažíme se rozdávat krásu a šířit pozitivní emoce. Chceme povzbudit společnost, která se vyrovnává s řadou potíží – a to nejen přímo zdravotních, ale i psychických a sociálních.

Jde nám o dobro, které chceme sdílet. Na toto Baletní gala se vstupenky neprodávají, nicméně můžete přispět na dobrou věc. Celá společnost bude potřebovat naši pomoc: a to nejen ve zdravotnictví. Ve stavu nouze se ocitne kultura, neziskový sektor…

Živý přenos gala představení Baletu ND k vám domů by neměl být jen uměleckým zážitkem, ale také dokumentem o poslání umění a způsobu žití v těžké době. To je nakonec i poselství, které díky společným chvílím chceme předat: Buďme stateční a neztrácejme naději.

Baletní gala proběhne za přísných hygienických opatření. Navíc vám ukážeme, jakým způsobem tanečníci zkoušeli, víme, že je potřeba si udržet fyzické i psychické zdraví. Dodržujeme vládní nařízení, desinfikujeme, tančíme v rouškách… Také v dramaturgické linii tohoto večera se odráží paradoxy v čase koronaviru: Uvidíte buď sólové výstupy, nebo spolu budou tančit ti, kdo mohou – bydlí spolu doma. Půjde tak o neopakovatelné momenty.

Zdroj: Balet Národního divadla

Témata článku

ČT ArtkaranténakoronavirusProtančíme tímSametové gala

Balet Národního divadla

Národní divadlo

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: