Ballet Hommes Fatals se představí v únoru v divadle Hybernia

Ballet Hommes Fatals se představí v únoru v divadle Hybernia

Ballet Hommes Fatals se představí v únoru v divadle Hybernia

Ballet Hommes Fatals uvede stejnojmenné představení v pražském divadle Hybernia 28. února 2016. Jedná se o nový soubor baletních umělců z Národního divadla v Praze, který představí známé scény klasického baletního repertoáru, přičemž slavné a virtuózní ženské role zatančí muži. Hlavními choreografy programu jsou Benjamin Husson, Guido Sarno a Mathias Deneux. Během komponovaného večera se představí Michal Štípa, Karel Audy, Veaceslav Burlac, Giovanni Rotolo, Guido Sarno, Mathias Deneux, Jiří Waňka, Domenico di Cristo, Benjamin Husson a Federico Ievoli.
„Rozhodli jsme se toto představení uvést na repertoár divadla Hybernia, protože žádný podobný žánr se v České republice nevyskytuje. Soubor je desetičlenný, obsahuje jen pánské obsazení, máme devět balerín a jednoho tanečníka. Diváci se mohou těšit na odlehčený humor, některé scény jsou vtipně vytvořené, jak po choreografické, tak herecké stránce,“ říká o novém souboru první sólista Baletu Národního divadla Michal Štípa.
Repertoár tvoří nejznámější scény z baletů, jako jsou např. Labutí jezero, Giselle, Šípková Růženka, Don Quijote nebo sólo Umírající labuť.
„Labutí jezero neuvedeme v klasické podobě, jak jsou diváci zvyklí, udělali jsme novou choreografii, příběh bude trochu sarkastický s překvapivou pointou. Také ostatní známé variace předvedeme divákům v nečekané a originální podobě,“ doplňuje Michal Štípa.

Více informací zde.

Vstupenky zde.

Zdroj: Tisková zpráva

Témata článku

Tanec

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

to nejčtenější z tanečních aktualit

Přihlašte se k odběru newsletteru: